rynek nieruchomości na wynajem

Park logistyczny LCube Szczecin Goleniów podpisał umowę najmu powierzchni z DPD

3c59aeaed9532859fb2370708860412cNieruchomość komercyjna LCube Logistic Park Szczecin Goleniów pozyskała nowego najemcę.
Jedna z wiodących firm kurierskich – DPD Polska Sp. z o.o. – zdecydowała się na zajęcie 2500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w tym nowoczesnym centrum logistycznym. Atutem obiektu jest doskonała lokalizacja, w miejscowości Łozienica, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.
DPD Polska jest częścią DPDgroup, jednej z największych międzynarodowych sieci kurierskich w Europie. Firma dostarcza najwyższej jakości usługi nadawcom i odbiorcom paczek, a także dąży do neutralności doręczeń. Kooperuje z nią ponad 9 tys. kurierów. Nowe biura i magazyny budowane są w standardzie BREEAM, tak jak park w Goleniowie, lub zgodnie ze standardami efektywności energetycznej, zaś w wielu lokalizacjach wybudowano instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy zainstalowanej ok. 460 kW. DPD Polska dysponuje także siecią 160 stacji ładowania z ponad 270 portów, w tym pionierskim hubem ładowania przy jednym z oddziałów w Warszawie.

„Ze względu na bliskość Niemiec i Skandynawii, rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz bliskość portu morskiego, LCube Logistic Park Szczecin Goleniów stwarza duże możliwości do rozwoju biznesu, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim ze strony firm logistycznych, produkcyjnych oraz sektora e-commerce. Doskonałym przykładem wykorzystania tej lokalizacji jest właśnie długoterminowa umowa z DPD Polska” – mówi Michał Stachura, członek zarządu, Head of Finance w LCube.

Prace budowlane na terenie LCube Logistic Park Szczecin Goleniów rozpoczęły się w połowie lipca 2022 roku. Park w Goleniowie oferuje najemcom 10 815 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz 1423 mkw. – biurowej. Cały projekt realizowany jest w najwyższym standardzie odporności ogniowej, powyżej 4000 MJ.

„Rynek magazynowy w Szczecinie i okolicach rośnie już od kilku lat, stając się ważnym hubem na logistycznej mapie Polski i Europy. W 2022 r. całkowity wolumen dostępnej nowoczesnej powierzchni magazynowej w regionie przekroczył 1 mln mkw. Dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji oraz nadal dobremu dostępowi do wykwalifikowanych pracowników, Szczecin jest również jedną z lokalizacji, które niewątpliwie skorzystają na trendzie nearshoringu, czyli przenoszeniu części produkcji oraz magazynów do Europy, bliżej docelowego konsumenta” – dodaje Michał Stachura.

nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora