rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Firma Newgate Investment nabyła nieruchomość komercyjną od Redkom Development

Wysockiego Park Handlowy _ Newgate Investment _ Białystok
W ostatnich tygodniach Newgate Investment (NGI) zawarł transakcję zakupu parku handlowego o powierzchni ponad 17 000 mkw. GLA zlokalizowanego w Bielsku Białej od firmy Redkom Development, która nadal odpowiada za uruchomienie tego projektu.

Zakup kolejnych nieruchomości jest już na zaawansowanym etapie i NGI spodziewa się sfinalizowania transakcji w ciągu nadchodzących miesięcy. To początek zapowiadanej jeszcze na jesieni ubiegłego roku inwestycyjnej ofensywy firmy Newgate Investment. Obecnie portfolio Newgate Investment składa się z 31 obiektów o powierzchni ponad 140 000 mkw. Poziom wynajęcia powierzchni handlowych tworzących portfolio firmy wynosi niemal 100%. Firma zapowiada powiększenie wartości portfolio z obecnych około 200 milionów Euro do co najmniej 400 milionów Euro na przestrzeni kolejnych trzech, czterech lat.

W ostatnich dniach została sfinalizowana transakcja zakupu parku handlowego, który powstaje w Bielsku Białej i w którym swoje sklepy otworzą między innymi Kaufland, Woolworth, Martes Sport, TEDi, Sinsay, Jysk, Rossmann czy KiK, jak również kilkunastu innych najemców. Park powstaje w tradycyjnie handlowej lokalizacji, która funkcjonuje w świadomości konsumentów, jako handlowa destynacja od wielu lat. Wcześniej w tej lokalizacji działał hipermarket TESCO. Nowy obiekt będzie największym parkiem handlowym w regionie – wylicza Krystian Modrzejewski, Dyrektor Inwestycyjny w Newgate Investment. Nie poprzestajemy na tym zakupie.Prowadzimy zaawansowane rozmowy odnośnie zakupu kolejnych nieruchomości handlowych, które są lub stanowią część dominujących lokalizacji handlowych w swoich regionach. Kluczem przy zakupie parków handlowych jest ich duża wartość dla najemców oraz lokalnych społeczności. Jednym słowem liczy się lokalizacja oraz potrzeby i siła zakupowa lokalnych konsumentów” – podkreśla Krystian Modrzejewski.

Newgate Investment planuje zakupy zarówno gotowych, jak i powstających nieruchomości. Nie wyklucza także zakupu gruntów przewidzianych pod realizację parków handlowych.

Redkom Development kontynuuje budowę i komercjalizację parku handlowego w Bielsku-Białej. 

materiał prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora