rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Wiecha zawisła nad nieruchomością inwestycyjną Koszalin Power Center

Dekpol Budownictwo_wiecha Koszalin Power Center
Wiecha zawisła nad nieruchomością inwestycyjną Koszalin Power Center. Trwa budowa największego parku handlowego w regionie Koszalina. Przedsięwzięcie realizuje Dekpol Budownictwo na zlecenie dewelopera Acteeum i funduszu Falcon Investment Management. W dniu 7 listopada, generalny wykonawca zorganizował uroczyste zawieszenie wiechy na inwestycji.

W uroczystości, która sygnalizuje zakończenie etapu prac konstrukcyjnych, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, inwestorów – Acteeum Group i Falcon Investment Management, generalnego wykonawcy Dekpol Budownictwo oraz partnerów zaangażowanych w powstanie obiektu.

– Ponad 4 miesiące temu spotkaliśmy się na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod przyszłą budowę Koszalin Power Center. Dziś możemy już obserwować znaczący postęp w realizacji projektu – mówi Marek Nagórski Dyrektor ds. technicznych w Dekpol Budownictwo. – Koszalin Power Center to kolejny obiekt handlowy w portfolio Dekpolu. Wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie i wiedzę naszego zespołu, by stworzyć w tym regionie nowoczesny i atrakcyjny obiekt, który będzie służył nie tylko mieszkańcom.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w czerwcu tego roku. Zgodnie z zapowiedziami inwestorów, w 2024 roku na klientów będzie czekać łącznie 30 sklepów na powierzchni 38 tysięcy mkw. GLA. W nowym kompleksie handlowym znajdą się m.in. hipermarket budowlany Leroy Merlin, supermarket Lidl, a także salony Rossman, Jysk, 4F, Media Expert, House, Sinsay i wiele innych. Poza realizacją Dekpolu, na terenie parku budowany jest także salon meblowym Agata.

– Uroczystość zawieszenia wiechy koszalińskiego Power Center jest dla nas niezwykle ważnym momentem; to symboliczne zakończenie głównej fazy budowy potwierdzające, że prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, że w ogromnym stopniu jest to wynikiem świetnej współpracy wszystkich podmiotów uczestniczących w projekcie, zarówno od strony inwestycyjnej, wykonawczej jak i finansowej – mówi Przemysław Hrycan dyrektor kontraktu Acteeum Central Europe.

Na przyszłych klientów Koszalin Power Center będzie czekać urozmaicona strefa gastronomiczna, włącznie z restauracją typu drive-thru. W projekcie uwzględniono ponadto przestronny parking na ponad 1000 pojazdów z możliwością ładowania samochodów elektrycznych.

Źródło: Dekpol Budownictwo.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora