Z życia spółek

Trei Real Estate pozyskał 40 mln euro z Berlin Hyp na rozwój sieci nieruchomości

umowa
Międzynarodowy deweloper i zarządca nieruchomości mieszkaniowych i handlowych, Trei Real Estate, podpisał umowę kredytową na kwotę 40 mln euro z berlińskim bankiem Berlin Hyp.

Pozyskany dzięki umowie kapitał dłużny zostanie przeznaczony na rozwój sieci Vendo Parków oraz dalszą realizację inwestycji mieszkaniowych. To kolejny krok mający na celu rozbudowę aktywów Trei i umocnienie pozycji na polskim rynku nieruchomości.
Pozyskane przez dewelopera środki będą przekazane w dwóch transzach. Pierwszą z nich w wysokości 27,8 mln wypłacono w grudniu 2022 roku, a kolejne 12,2 mln euro zostanie udostępnione do grudnia 2023 roku. Zabezpieczeniem kredytu z pięcioletnim okresem zapadalności jest osiem polskich parków handlowych zrealizowanych pod marką Vendo Park.

Już po raz drugi udało nam się zabezpieczyć transgraniczny układ finansowania pomiędzy Niemcami a Polską, i to pomimo trudnej obecnie sytuacji na rynku. Była to nasza pierwsza transakcja finansowania z Berlin Hyp i chciałbym podkreślić, że bardzo doceniamy profesjonalny sposób, w jaki została ona przeprowadzona”, mówi Matthias Schultz, CFO, Trei Real Estate.

W tym roku planujemy zaciągnąć kolejne kredyty, tak aby nasz wskaźnik LTV na koniec roku wynosił około 40 procent. W dłuższej perspektywie dążymy do osiągnięcia LTV na poziomie 50 procent”, dodaje Matthias Schultz.

Trei jest jednym z największych deweloperów parków handlowych w Polsce i w ubiegłym roku mógł stale powiększać swoje portfolio. Cieszymy się, że pozyskaliśmy w Trei kompetentnego i wiarygodnego partnera i będziemy wspierać dalszy rozwój projektów firmy zarówno na rynku polskim, jak i niemieckim”, mówi Teresa Dreo-Tempsch, Head of Markets , Berlin Hyp.