Informacje dnia

Stylowe oświetlenie wnętrza nieruchomości – nowości w ofercie Nowodvorski Lighting

White sofa with blanket and wooden coffee table against fireplace with firewood stack. Minimalist scandinavian home interior design of modern living room. Created with generative AI technology.

Stylowe oświetlenie wnętrza nieruchomości – nowości w ofercie Nowodvorski Lighting. Od kilku sezonów obserwujemy kierunek, który hołduje naturze, a także docenia kolor i odwagę łączenia różnych kierunków projektowych. Tegoroczna oferta Nowodvorski Lighting to odpowiedź na potrzeby dynamicznie zmieniających się wnętrz. O szczegółowych zaletach poszczególnych kolekcji opowiada Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting.

Zmiana – to prawo rządzące rynkiem, również tym oświetleniowym. Aby być na nim widocznym, umacniać pozycję, należy cały czas badać potrzeby, szukać odpowiedzi na trendy, pogłębiać wiedzę na temat oczekiwań projektantów, a także pracować nad rozwiązaniami, które oferują nowe możliwości zarówno w kontekście designu, jak i montażu. Nowodvorski Lighting to marka, która od 30 lat konsekwentnie zdobywa zaufanie nie tylko polskich, ale i zagranicznych odbiorców. To w dużej mierze zasługa naszego zespołu projektowego, a także zaplecza technologicznego. Tworzone przez nas produkty są autorskie, jeżeli chodzi o wzór i dopracowane pod kątem detalu. Nie inaczej jest z naszymi tegorocznymi nowościami. Zależało nam na przygotowaniu propozycji, które zaskoczą, ujmą efektem i wprowadzą do przestrzeni pożądany klimat, niezależnie od stylu, w którym są urządzone, mówi Małgorzata Nowodworska.

Asortyment Nowodvorski Lighting obejmuje ponad 2000 produktów oświetleniowych dedykowanych przestrzeniom domowym, komercyjnym oraz sektorowi HoReCa i każdego roku uzupełniany jest o około 300 pozycji. W pierwszym kwartale w ofercie pojawią się m.in. nowości premierowo zaprezentowane podczas targów Warsaw Home & Contract 2023. Obecność na targach umożliwia nam bezpośredni kontakt z klientami, wśród których sporą grupę stanowią projektanci. Ich znajomość potrzeb rynkowych, opinie są dla nas istotne i często stanowią podwaliny dla nowych konceptów projektowych. Dzięki takim konsultacjom wprowadziliśmy do oferty serie produktów w klimacie Boho, m.in. kolekcję HAITI w kolorze czarnym, która cieszyła się szczególnym zainteresowaniem podczas wspomnianego wydarzenia, dodaje ekspertka marki. W klimacie Boho czy orientalnym utrzymane są również lampy z kolekcji DROPS i MOON XL. W obu przypadkach design oparty jest na motywie koła. W nurt eko wpisują się dzięki wykończeniu ze sklejki, oddającej różnorodność słojów, fakturę i naturalne barwy drewna. Kolekcja DROPS dzięki liniowej formie wynikającej z harmonijnego połączenia kilku elementów subtelnie podkreśla charakter wnętrza, natomiast MOON XL o średnicy 75 cm stanowi zdecydowany akcent dekoracyjny, przykuwający uwagę również dzięki efektowi gry świateł w promieniu 360 stopni.

Styl Japandi to mieszanka japońskiej i skandynawskiej estetyki. Rolą oświetlenia jest nadanie odpowiedniej oprawy przestrzeni bez przytłaczania zbędną dekoracją kloszy. Kolekcje wpisujące się w ten nurt to m.in. HERMANOS I ZENITH dostępne od niedawna również w rozszerzonej palecie kolorów. W przypadku lamp HERMANOS jest to total black, natomiast w ZENITH umbra grey i silk grey, mówi Małgorzata Nowodworska.

Style nowoczesne – skandynawski czy minimalistyczny – w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością, natomiast często ich surowa forma przełamywana jest kontrastowymi dodatkami. Idealną ozdobą takich przestrzeni są lampy z serii LASER MULTICOLOUR, które przyciągają uwagę oryginalnym designem opartym na kompozycji rur w najmodniejszych w tym sezonie odcieniach – satine: chocolate, copper i gold. W przypadku, kiedy akcent kolorystyczny wprowadzają inne elementy wyposażenia albo kiedy stylistyka wnętrza pozostaje typowo minimalistyczna, oświetlenie może przybierać formę subtelnej oprawy. Tu harmonijnie wpisze się kolekcja FOURTY w nowych odcieniach silk grey oraz umbra grey, a także BAR LED, której surowy wygląd opiera się na połączeniu dyskretnych linek z horyzontalnie umiejscowioną podłużną oprawą.

Nowocześnie oznaczać może również „z nutką szaleństwa”. Tu odpowiedzią jest oświetlenie, które pozwala na zabawę efektem, takie jak np. z kolekcji CIRCOLO LED. To modele lamp wiszących z dwoma i trzema obręczami, które pozwalają tworzyć dowolne kompozycje przestrzenne i regulować ich wysokość, dodaje ekspertka.

Niezależnie od stylu panującego we wnętrzu najważniejszy będzie jego klimat. Minimalistyczna, liniowa forma lampy VERTIC LED przywodzi na myśl przestrzenną rzeźbę i emituje delikatne, rozproszone światło o temperaturze barwowej 3000 lub 4000 K. To oświetlenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie światło ma działać kojąco i otulać efektem gry światła i cienia, podkreśla Małgorzata.

*Wszystkie kolekcje przytoczone w materiale pochodzą z oferty Nowodvorski Lighting.
Źródło: Nowodvorski Lighting.