rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Osiedle Mickiewicza w Warszawie – sprzedaż na półmetku

Osiedle Mickiewicza_SkanskaFirma Skanska sprzedała już ponad połowę mieszkań w swojej inwestycji Osiedle Mickiewicza przy ulicy Rudzkiej w Warszawie. Jest to pierwsze w Polsce osiedle z certyfikatem jakości i dbałości o środowisko BREEAM.

W trakcie pierwszego etapu realizacji inwestycji powstanie kameralny budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 116 mkw. Obecnie zakończono prace związane z budową kondygnacji podziemnych – osiągnięto stan 0, jednocześnie Skanska rozpoczęła realizację trzeciej kondygnacji. Planowany termin oddania pierwszych mieszkań do użytku to ostatni kwartał 2016 r.

Wysoka dynamika sprzedaży na Osiedlu Mickiewicza jest efektem działania kilku czynników. Trzeci kwartał 2015 r. okazał się jednym z najlepszych od lat, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań. Istotnym bodźcem do zakupów są niskie stopy procentowe, zachęcające do przesuwania środków z rynku bankowego na rynek nieruchomości.Z drugiej strony, klienci coraz częściej poszukują mieszkań w dobrym standardzie i atrakcyjnej lokalizacji.

Osiedle Mickiewicza będzie pierwszym w Polsce i jedynym z 450 obiektów mieszkalnych w Europie certyfikowanym w systemie BREEAM.To znane na świecie oznaczenie wysokiej jakości budynków, które spełniają precyzyjnie określone kryteria zdrowotne, środowiskowe oraz przekładają się na oszczędności – wody, energii, a w konsekwencji także i pieniędzy.

– Rozwiązania, które znajdziemy na Osiedlu Mickiewicza przełożą się na faktyczne korzyści z użytkowania mieszkania, które mieszkańcy odczują na co dzień. Dobrym przykładem jest centralny system zmiękczający wodę, który znacznie poprawia jej jakość, co jest ważnym aspektem zdrowotnym, zwłaszcza dla alergików i rodzin z dziećmi. System pozwala też generować realne oszczędności rzędu kilkuset złotych w skali roku, między innymi dlatego, że pozwala na mniejsze zużycie detergentów, wody, ale i wydłuża żywotność sprzętu AGD. W częściach wspólnych pojawi się energooszczędne oświetlenie, które w połączeniu z odpowiednimi instalacjami technicznymi może obniżyć opłaty za utrzymanie części wspólnych nawet o 10%”, mówi Justyna Olczak, akredytowany specjalista ds. BREEAM.

Certyfikat środowiskowy potwierdza także, że osiedle spełnia standardy, znacznie wyższe niż te przewidziane normami prawa budowlanego.

 

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora