Inwestycje publiczne

Nieruchomość komercyjna Focus Park w Rybniku przypomina historię miejsca, w którym działa od 2007 roku

Bez tytułu
Zarządzane przez Apsys Polska Centrum Handlowe Focus Park w Rybniku postanowiło przypomnieć historię miejsca, w którym działa od 2007 roku. O browarze, który istniał w sercu miasta od XIX wieku w niezwykły sposób opowiadają mieszkańcy Rybnika i osobowości medialne. Kampanii patronuje prezydent miasta.

Działalność Apsys Polska to nie tylko nowe inwestycje, ale także szyte na miarę aktywności i projekty zgodne z misją firmy: „Zmieniamy miasta na lepsze, tworząc wyjątkowe miejsca, dzięki którym życie wszystkich staje się piękniejsze”. To przede wszystkim szacunek do tradycji i historii miejsca. Od otwarcia w 2007 roku, centrum handlowe Focus Park w Rybniku na stałe wrosło w miejską tkankę. Dzisiaj, to miejsce zakupów i spotkań, które sięga do swoich przemysłowych korzeni i wzmacnia więzi ze społecznością lokalną.

 Rybnik jest miastem pełnym przemysłowych historii. Razem z mieszkańcami – potomkami browarników, górników, energetyków oraz we współpracy z lokalnymi instytucjami wsłuchujemy się w zapomniane historie i pozwalamy im wybrzmieć  z jednego z dawnych ośrodków lokalnego przemysłu, rybnickiego browaru – wyjaśnia Sonia Kostecka, dyrektorka Focus Park Rybnik.

Teaserem kampanii była odważna kreacja: „Gdzie na browar, rybniczanie?” – sonda uliczna, której twarzą został Mateusz Banaszkiewicz, rybniczanin znany z Kabaretu Młodych Panów. Dzięki oryginalnej formie, która zaintrygowała mieszkańców i skłoniła do interakcji, do Focus Park zgłosiły się dziesiątki mieszkańców, którzy dzielą się swoimi wspomnieniami i pamiątkami z rybnickiego browaru. Kampanii, którą spajają hasztag „#RYBNICZANIE” oraz dedykowane logo, towarzyszą także: kampania outdoorowa, intensywne działania w mediach społecznościowych (w tym m.in. utworzenie grupy #Rybniczanie), dedykowany landing page, regularne spotkania ze znanymi mieszkańcami Rybnika, a także wycieczki po mieście z przewodnikiem. Działania te zostały dobrane w taki sposób, aby dotrzeć do jak największej i zróżnicowanej grupy odbiorców.

Zwieńczeniem kampanii będzie mural, który powstanie na jednej ze ścian śródmiejskich kamienic jesienią tego roku.
We współpracy z rybnickimi pasjonatami browarnictwa i muzeum miejskim, na terenie Focus Park, powstała Galeria Rybnickiego Browaru, na której można zobaczyć historyczne zdjęcia oraz eksponaty liczące ponad 100 lat.

– Na początku maja Focus Park zainicjował kampanię w oparciu o swoje przemysłowe dziedzictwo i już teraz wiemy, że to była dobra decyzja, ponieważ kampania spotkała się z ogromnym zaangażowaniem mieszkańców. Focus Park to nie tylko najpopularniejsza galeria w mieście z dobrą ofertą, którą codziennie odwiedzają tysiące klientów, ale to także miejsce skupione na budowaniu bliskich relacji z mieszkańcami, czego dowodem jest kampania #Rybniczanie. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z takim entuzjazmem rybniczan i rybniczanek. Połączyła nas misja, aby przywrócić i zachować dla przyszłych pokoleń wspomnienia związane z miejscowym browarem. A ten zakład zawsze łączył rybniczan, którzy mijali go w drodze na rynek czy do urzędu miasta. W podobnym sensie, jak dziś łączy rybniczan Focus Park – mówi Olga Rutowicz, kierowniczka marketingu Focus Park.

Focus Park jest własnością Union Investment Real Estate. Centrum handlowym zarządza Apsys Polska S.A.

Źródło: Apsys Polska S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora