rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Mieszkania z ogródkiem na celowniku kupujących

Wizualizacja Osiedle Symbioza

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na to, jakie lokale są dziś najbardziej poszukiwane przez kupujących.

Dawniej największą popularnością cieszyły się mieszkania na wysokich kondygnacjach. Obecnie kupujący znacznie częściej wybierają mieszkania parterowe z ogródkiem.Eksperci dostrzegli również, że rośnie popyt na działki rekreacyjne i rodzinne ogródki działkowe. Lokalizacja blisko terenów zielonych ma dziś dla kupujących większe znaczenie, niż cena mieszkania.

W dobie dużej konkurencji często to właśnie projektowanie zorientowane na człowieka przesądza o wyborze konkretnej inwestycji –  twierdzi Witold Indrychowski, prezes spółki Merari realizującej inwestycję Śliczna 36i6. – Oprócz sąsiedztwa i samych terenów rekreacyjnych w pobliżu ważna jest zieleń na terenie inwestycji. Wzrosło zainteresowanie balkonami i ich aranżacją, a wśród deweloperów dobrą praktyką stało się sadzenie drzewek, tworzenie aranżacji ogrodowych czy innego rodzaju kreatywne wykorzystanie zielonego terenu – dodaje.


Podobnego zdania jest Bartłomiej Rzepa ze spółki realizującej Osiedle Symbioza: – Dostrzegamy wagę przyrody i to, jak pozytywny wpływ na nas ludzi ona wywiera. Jest to szczególnie ważne, gdyż właśnie kontakt z naturą pobudza nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Wobec tego faktu realizujemy obecnie ogród sąsiedzki, a więc zieloną przestrzeń dla wszystkich mieszkańców, sprzyjającą rekreacji, która dodatkowo wpływa na zacieśnianie relacji sąsiedzkich – informuje inwestor. – Z myślą o mieszkańcach postanowiliśmy również stworzyć klub sąsiedzki, miejsce integracji i rozrywki – dodaje.