rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

LCP zrealizuje nieruchomość komercyjną na działce inwestycyjnej w Pionkach w ramach nowego konceptu

PIONKI-V1
Firma LCP zrealizuje nieruchomość komercyjną na działce inwestycyjnej w Pionkach w ramach nowego konceptu.

Jest już działka z projektem, pozwoleniem na budowę oraz 60% komercjalizacji, która została zakupiona od Family Partners.

Należący do inwestującej w nieruchomości, międzynarodowej grupy M Core – LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych sfinalizował zakup działki w Pionkach pod przyszły M Park, z pozwoleniem na budowę oraz 60% poziomem komercjalizacji, od swojego partnera biznesowego Family Partners. Przyszły M Park Pionki to niemal 9.300 m kw. GLA z łącznie 17 najemcami. Prace budowalne rozpoczną się jeszcze w tym roku, a oficjalne otwarcie planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

Doskonała lokalizacja działki, tuż obok dworca centralnego, ograniczona dostępność oferty handlowej w mieście, jak również fakt bardzo wysokiego poziomu wynajęcia parku handlowego, na rok przed jego otwarciem, były kluczowymi zmiennymi, które skłoniły nas do zakupu tego projektu. Co więcej, jesteśmy już także w zaawansowanych negocjacjach na pozostałe 40% dostępnej powierzchni w tej lokalizacji”, skomentowała Magdalena Kowalewska, Chief Operating Officer, LCP w Polsce. „Inwestycja w Pionkach, to jedna pierwszych zapowiadanych przez nas nowych realizacji. Jednak zdecydowanie nie ostatnia, jako że nasz strategiczny cel na najbliższe lata ukierunkowany jest na mocny i nieprzerwany wzrost”, dodała.

mat.pras.