Z życia spółek

Kompleks biurowy The Warsaw Hub w Warszawie z „Award of Excellence”

DJI_0020

Kompleks The Warsaw HUB zdobywcą nagrody „Award of Excellence” w najbardziej prestiżowym konkursie poświęconym wieżowcom – CTBUH Awards. Międzynarodowe jury doceniło wyjątkowe wnętrza wieżowca.

CTBUH Awards to konkurs o globalnym zasięgu organizowany przez The Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH), najstarszą na świecie organizację zrzeszającą architektów, urbanistów, deweloperów, instytucje naukowe oraz firmy związane z budownictwem wysokościowym. Powstała w 1969 r. w USA organizacja uważana jest za główne źródło informacji dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją wysokościowców. CTBUH zrzesza obecnie ponad milion członków.

To właśnie CTBUH opracowała m.in. międzynarodowe standardy pomiaru wysokich budynków i jest uznawana za arbitra przy nadawaniu tytułu „Najwyższego budynku świata”.

Od 2002 roku jest organizatorem najbardziej prestiżowego konkursu na świecie poświęconego wieżowcom – CTBUH Awards. Organizacja przyznaje nagrody w ponad 20 kategoriach.

W tegorocznej edycji nagrody tytułem „Award of Excellence” w kategorii Interior Design nagrodzono projekt Ghelamco – The Warsaw HUB. W prawie 20-letniej historii nagrody jest to pierwszy projekt z Europy Środkowo-Wschodniej wyróżniony przez międzynarodowe grono niezależnych ekspertów.

– To dla nas niezwykłe wyróżnienie. Jest nam szczególnie miło, że The Warsaw HUB otrzymał ją jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat staramy się wytyczać nowe ścieżki i przecierać szlaki na europejskim rynku – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. – Ciekawy, futurystyczny design to jedno. Ważne jest także, że The Warsaw HUB to inwestycja miastotwórcza. Aż 1/3 powierzchni kompleksu stanowią funkcje pozabiurowe: hotele, sklepy, gastronomia, lokale usługowe, centrum konferencyjne, klub fitness. Z jego bogatej oferty mogą korzystać nie tylko pracownicy, ale również goście i klienci z zewnątrz. Dzięki temu nasz obiekt będzie tętnił życiem od rana do wieczora, stając się cennym uzupełnieniem nowego centrum miasta – dodaje.

Za design wnętrz odpowiada Przemysław „Mac” Stopa i jego pracownia Massive Design. Projekt wnętrz The Warsaw HUB nawiązuje do futurystycznych i organicznych form charakterystycznych dla stylu projektanta. Tym, co wyróżnia kompleks, jest fakt, że większość elementów wnętrza, takich jak podłogi, sufity, meble, wykończenia ścian i iluminacje zostały zaprojektowane na zamówienie przez architekta i jego zespół. W lobby biurowym aranżacja łączy futurystyczny design inspirowany naturą z elementami roślinnymi. Donice z drzewami otoczone są miękkimi siedziskami i organicznymi ławkami, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Roślinność wspiera iluminacja zintegrowana z organicznymi liniami sufitu. Świetlne efekty potęgowane są przez naturalnie wkomponowane, zakrzywione kolumny lustrzane. Ważnym elementem artystycznym projektu są też widoczne na tapicerkach grafiki trójwymiarowe, nawiązujące do liniowej geometrii sufitów. Niezapomnianym doświadczeniem jest też wejście do przestrzeni handlowej przez łącznik prosto ze stacji metra dzięki zaprojektowanej przez architekta instalacji artystycznej w postaci setek ustawionych pod kątem luster, które zwielokrotniają odbicia przestrzeni i przechodzących gości. Podobne wrażenia i kreatywne efekty odbić powstają również w windach.

– Wnętrza The Warsaw HUB to efekt zaufania jakim obdarza nas Ghelamco, pozwalając nam na swobodę w pracy przy kolejnym projekcie. Wynika to z tego, że wspólnie przyświeca nam jeden cel: tworzenie komfortowych, wydajnych i elastycznych środowisk, przyjaznych dla użytkowników. Nagroda „Award of Excellence” w konkursie organizowanym przez CTBUH potwierdza, że tworzone przez nas przestrzenie zyskują międzynarodowe uznanie – powiedział Mac Stopa, założyciel i wiodący architekt w Massive Design.

The Warsaw HUB to wielofunkcyjny kompleks wieżowców, który powstał w najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego na Woli. Na inwestycję składają się trzy budynki wysokościowe: dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa połączone ze sobą wspólnym podium. Nowoczesna architektura obiektu to dzieło renomowanej pracowni AMC Andrzeja Chołdzyńskiego.

The Warsaw HUB jest najbardziej innowacyjnym projektem zrealizowanym dotychczas przez Ghelamco, wychodzącym daleko poza ramy zwykłego biurowca. Kompleks łączy w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnego biznesu. Na powierzchni 113 tys. mkw. znalazły się najwyższej klasy przestrzenie biurowe i coworkingowe, centrum konferencyjne, hotele, lokale handlowo-usługowe oraz klub fitness.

The Warsaw HUB posiada liczne nowoczesne rozwiązania, które znacząco zwiększają komfort i bezpieczeństwo jego użytkowników. Najemcy mają do swojego użytku aplikację mobilną opracowaną przez wewnętrzy dział innowacji Ghelamco. Umożliwia ona m.in. dostęp do biura, rezerwację sal oraz wiele innych funkcjonalności. W sytuacji zagrożenia epidemicznego aplikacja poinformuje użytkowników czy budynek działa w tzw. trybie pandemii. Z kolei w windach zainstalowane zostały specjalne lampy UV, które skutecznie zdezynfekują ich przestrzeń, zabijając wirusy. Obiekt wyposażono również w system rozpoznawania samochodów czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych w podziemnym parkingu.

Położenie The Warsaw HUB przy Rondzie Daszyńskiego pozwala jego najemcom i klientom korzystać z licznych środków komunikacji, w tym rozbudowanego transportu publicznego (metro, kolej, tramwaje, autobusy) i infrastruktury rowerowej. Najemcy mają do swojej dyspozycji obszerny, niezależny od samochodowego, parking na 420 rowerów, wyposażony w szatnie z szafkami i natryskami.

CTBUH nagrodziło także flagowy wieżowiec Silver Tower w Brukseli. Budynek został doceniony w kategorii „Innowacje” za adaptacyjne podpory wykorzystane podczas budowy wieżowca. Jest to rozwiązanie, które ma szansę na stałe rozwiązać problemy z tzw. pełzaniem budynków, czyli osiadaniem i kurczeniem konstrukcji w czasie eksploatacji. 137-metrowy wieżowiec Silver Tower został oddany do użytku w 2020 roku i stał się jednym z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy Unii Europejskiej.

mat.pras.