rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

JV Peakside pozyskał 500 mln zł od Banku Pekao na finansowanie nabycia trzech nieruchomości logistycznych

Peakside_Targowek_uj05_001

JV Peakside pozyskał 500 mln zł od Banku Pekao na finansowanie nabycia trzech nieruchomości logistycznych.

Spółka joint venture pomiędzy Partners Group i Peakside Capital Advisors podpisała portfelową umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A.
W ramach zawartej umowy został udzielony kredyt inwestycyjny i kredyt VAT (łącznie ponad 500 mln zł). Środki zostaną wykorzystane na finansowanie nabycia trzech nieruchomości logistycznych w Warszawie i okolicach oraz przebudowę parku City Point Targówek.
W procesie doradcą prawnym Partners Group i Peakside Capital Advisors była kancelaria prawna Greenberg Traurig, natomiast Bank Pekao reprezentowała kancelaria Clifford Chance.

„Umowa kredytowa z Bankiem Pekao stanowi dla nas ważną transakcję portfelowego finansowania projektów magazynowych i początek owocnej współpracy. Jej zawarcie z wiodącą instytucją bankową zapewni dostęp do pewnego źródła finansowania, które pozwoli nam na akwizycję i realizację ambitnego planu inwestycyjnego dla trzech parków logistycznych. Elastyczna struktura finansowania została dopasowana do tempa realizacji naszego przedsięwzięcia” – podkreślił Konrad Pazorek, Head of Finance Structuring w Peakside Capital Advisors.

„Celem Banku Pekao jest zapewnienie naszym klientom silnego finansowego wsparcia w rozwoju projektów na rynku nieruchomości komercyjnych w tym magazynowych w Polsce. Ta branża biznesu jest przez nas dobrze oceniana i ma bardzo duży potencjał wzrostu. Cieszymy się, że będziemy mieli udział w realizacji tak ambitnych przedsięwzięć powstających na terenie Warszawy i jej okolic. Projekt Peakside polega na rewitalizacji starych magazynów na nowoczesne obiekty, wraz ze znaczącą poprawą ich efektywności energetycznej oraz ich oddziaływania na środowisko, co wpisuje się idealnie w strategię banku” – dodaje Piotr Kwadrans, dyrektor w Bank Pekao.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora