Inwestycje publiczne

IKEA w Krakowie przekazała ponad 35 tys. produktów na rzecz osób dotkniętych wojną w Ukrainie

Centrum Integracyjno–Psychoterapeutyczne (1)

IKEA angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W ciągu 6 miesięcy krakowska IKEA przekazała organizacjom pomagającym osobom z doświadczeniem uchodźczym ponad 35 000 artykułów.

Nie była to tylko pomoc rzeczowa. Pracownicy sklepu zaprojektowali wnętrza, z których korzystają uciekający przed wojną, dostarczali i składali meble, pomagali też przy segregacji darów. Według szacunków organizacji, z którymi współpracuje IKEA, z przekazanych produktów tylko w samym Krakowie skorzystało ponad 200 000 uchodźczyń i uchodźców.

Od wybuchu wojny IKEA w Polsce niesie najpotrzebniejszą pomoc dla osób z Ukrainy szukających schronienia w naszym kraju. Współpracuje z UNHCR, UNICEF Polska, Fundacją Ocalenie, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz lokalnymi organizacjami pozarządowymi i samorządami zajmującymi się pomocą humanitarną. W pomoc mocno zaangażował się też sklep w Krakowie.

Poczucie wspólnoty i troska o ludzi to podstawowe wartości, którymi kierujemy się w IKEA. W obliczu wywołanego przez Rosję kryzysu humanitarnego przekonaliśmy się, że nie są to tylko słowa. Empatia i gotowość do działania, jaką wykazały się nasze pracowniczki i pracownicy, zasługują na podziw i słowa uznania. Chęć niesienia pomocy była ogromna. Jedni organizowali transporty, montowali meble, segregowali jedzenie i ubrania przynoszone przez darczyńców. Inni planowali i projektowali pomieszczenia dla osób uciekających przed wojną – mówi Judyta Rozmus, Koordynatorka ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail w Polsce.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora