Inwestycje publiczne

Grupa Santander wspiera wyrównywanie szans pracowników na polskim rynku pracy

razem
Grupa Santander wspiera wyrównywanie szans pracowników na polskim rynku pracy. Chodzi o wyrównywanie szans na rynku pracy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Nieustannie angażuje się w projekty promujące przywództwo kobiet w biznesie. Bank ogłosił 14. edycję Szkolenia Santander | SW50 Leadership Programme 2024 – LSE dla 50 kobiet na stanowiskach kierowniczych. Kurs prowadzony jest przez prestiżową uczelnie London School of Economics and Political Science (LSE).

Program skierowany jest do kobiet z 11 państw (Argentyny, Brazylii, Chile, Niemiec, Meksyku, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Urugwaju). Od momentu rozpoczęcia 1. edycji w projekcie uczestniczyło 750 liderek.

Kompleksowy i realizowany z powodzeniem program Santander W50 odzwierciedla zaangażowanie banku w promowanie przywództwa kobiet. Kluczowym elementem programu są szkolenia, w tym te prowadzone przez naszego wieloletniego partnera – London School of Economics – mówi Rafael Hernández, zastępca globalnego szefa Santander Universidades.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy z Grupą Santander w ramach realizacji tego ważnego programu odpowiadającego na potrzeby kobiet na stanowiskach kierowniczych. Przy każdej edycji, jesteśmy pod wrażeniem wysokiego poziomu, a także różnorodności, jaką reprezentują osoby zgłaszające się do programu. W tym roku również czekamy na zgłoszenia i jesteśmy pewni, że dotychczasowy wysoki poziom zostanie podtrzymany – mówi Phil Carter, Associate Director of Executive Education w LSE.

Santander wspiera edukację i przedsiębiorczość oraz zwiększanie szans na zatrudnienie

Grupa Santander nieustannie wspiera zrównoważony rozwój nakierowany na eliminację wykluczenia społecznego. Trwające już od 27 lat zaangażowanie Banku w edukację, przedsiębiorczość i zwiększanie szans na zatrudnienie wyróżnia go na tle innych instytucji finansowych na świecie. Bank przeznaczył na ten cel ponad 2,2 mld EUR i we współpracy z 1 300 uczelniami udzielił wsparcia ponad milionowi osób i firm. Został także uznany za jedną z instytucji, które w największym stopniu przyczyniają się do zmieniania świata na lepsze według rankingu magazynu Fortune „Change the World” 2023.

O London School of Economics and Political Science (LSE)

London School of Economics and Political Science (LSE) jest uczelnią o międzynarodowej renomie, specjalizującą się w naukach społecznych. Uczelnia jest doceniana za doskonałą jakość kształcenia akademickiego i jest jednym z najbardziej znanych międzynarodowych uniwersytetów na świecie. Działaniom LSE w zakresie finansowania inicjatyw mających na celu rozwój edukacji przyświeca motto „rerum cognoscere causas”, czyli „poznawać przyczyny i wartości rzeczy”.

Źródło: Grupa Santander Bank Polska S.A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora