rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Focus Estate Fund nabył nieruchomość komercyjną Ferio Legnica o powierzchni najmu ponad 13 200 m2

uscisk reki
Focus Estate Fund nabył nieruchomość komercyjną Ferio Legnica o powierzchni najmu ponad 13 200 m2. 

Firma Focus Estate Fund rozwija swoją działalność w Polsce. W ostatnim czasie Firma Focus Estate Fund nabył nieruchomość komercyjną Ferio Legnica. Jest to Centrum Handlowe w Legnicy, w południowo-zachodniej Polsce. Firma dokonała zakupu od austriackiego Raiffeisen Bank International. Sprzedającego w transakcji reprezentowała firma CBRE. Czabański & Gałuszyński wraz z Gleeds i KKLW doradzali kupującemu przy transakcji.
Centrum handlowe o powierzchni najmu (GLA) ok. 13 200 m2, w tym. powierzchnia handlowa – 11 965 m2, biura – 1 269 m2, footfall ok. 2 mln rocznie.

Komentując nabycie centrum handlowego, Maxim Shkolnick, Focus Estate Fund General Partner, zaznaczyłJesteśmy bardzo zadowoleni, że wszystkie etapy prowadzące do nabycia Ferio Legnica od Raiffeisen Bank International zakończyły się sukcesem, nabywając obiekt handlowy o wysokim potencjale. Biznes niewątpliwie będzie dążył do maksymalnego wykorzystania potencjału centrum i poprowadzenia go w nowy, świeży rozdział. Chociaż centrum jest obecnie w znacznym stopniu wynajęte, zidentyfikowaliśmy szereg ekscytujących możliwości tworzenia wartości dodanej dla klientów, które chcemy realizować zgodnie z naszą strategią inwestycyjną. Przejęcie to odzwierciedla plany firmy dotyczące lokalizacji strategicznych aktywów w różnych częściach geograficznych Polski. Po tym przejęciu nasze AUM w Polsce osiągnęło około 65 milionów euro. Jednym z planów strategicznych jest zwiększenie skali naszego portfela w innych częściach Europy, tj. w krajach takich jak Wielka Brytania, Portugalia, Hiszpania, Czechy, Włochy i innych.”

Cieszymy się, że odegraliśmy rolę w udanej sprzedaży Centrum Handlowego Ferio Legnica na rzecz Focus Estate Fund. Praca z kupującym była przyjemnością i mamy nadzieję na kontynuację naszej współpracy w przyszłości. To nabycie przyniesie nowe możliwości i rozwój centrum i nie możemy się doczekać pozytywnego wpływu, jaki będzie miało na najemców, kupujących i całą społeczność.”powiedział Michał Berski zastępca dyrektora w dziale rynków kapitałowych z CBRE.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora