Z życia spółek

Firma Posten Bring buduje w Norwegii sieć automatów paczkowych

SwipBox_Mat. prasowy (2)
Jasna strategia lokalizacji ułatwiła Posten Bring stworzenie gęstej, ogólnokrajowej sieci składającej się z 5000 automatów paczkowych SwipBox Infinity. Urządzenia, których operatorem jest norweski dostawca usług logistycznych, od ponad trzech lat obejmują swoim zasięgiem zarówno wsie, jak i miasta.

Posten Bring – pierwszy partner SwipBox Infinity po duńskiej sieci Naerboks – rozpoczął pilotażowy program zewnętrznych automatów w styczniu 2020 roku. Jego wdrożenie na ogólnokrajową skalę rozpoczęło się dokładnie rok później. Tylko w ubiegłym roku przez urządzenia zainstalowane w 1750 lokalizacjach w całej Norwegii przeszło kilka milionów przesyłek.

Chcemy stworzyć każdej Norweżce i Norwegowi możliwość odbioru swoich paczek w automacie paczkowym. Fakt, że ich instalacja jest bardzo szybka, umożliwia nam płynne skalowanie sieci oraz zaspokajanie potrzeb konsumentów. Odegrało to kluczową rolę w procesie implementacji urządzeń na terenie całego kraju w krótki odstępie czasu. Dzięki przystępnej konstrukcji zewnętrznej, intuicyjnym aplikacjom oraz szybkiej instalacji, rozwiązanie Infinity wspiera skuteczną realizację naszej wizji – powiedział Havard Femtehjell, szef usług PUDO i sieci automatów w Posten Bring.

Posten Bring jest jedynym partnerem SwipBox, który personalizuje odbiór poprzez nadawanie nazw automatom.

mat.pras.