rynek nieruchomości na wynajem

Firma ITRA doradzała w transakcjach na 2,5 tys. mkw. w ramach nieruchomości inwestycyjnej w Warszawie

WestStationFirma ITRA doradzała w transakcjach na 2,5 tys. mkw. w ramach nieruchomości inwestycyjnej w Warszawie.

Relokacja biura Phoenix Chemicals Trading oraz renegocjacje umów najmu na rzecz Accolade i Arcadis to jedne z najnowszych transakcji w Warszawie, w których doradzali eksperci ITRA Polska. Wspomniane umowy obejmują łącznie prawie 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.
Phoenix Chemicals Trading wprowadzi się do nieruchomości komercyjnej Gdański Business Center przy ulicy Inflanckiej, gdzie zajmie ponad 400 mkw. powierzchni.

– Pomimo mniejszej dynamiki nowych projektów, dzięki zasobom zbudowanym w poprzednich latach, rynek warszawski wciąż oferuje wiele możliwości w zakresie wyboru biura. Dla każdej firmy, z którą współpracujemy, szukamy miejsca, które najlepiej pasuje do charakteru jej działalności i potrzeb pracowników. Bywa, że po analizie dochodzimy do wniosku, że obecna lokalizacja jest optymalna – wówczas wspieramy klientów w przedłużeniu umowy najmu na nowych warunkach – mówi Łukasz Dreger, Associate Director w ITRA Polska.

Przy wsparciu firmy ITRA umowę przedłużyła też firma Arcadis Polska, która korzysta z 1 300 mkw. przestrzeni w budynku West Station przy dworcu Warszawa Zachodnia.

„W pierwszej połowie tego roku zaobserwowaliśmy na rynku warszawskim znaczny wzrost popytu, który wyniósł niemal 75% łącznego metrażu biur wynajętych przez cały rok 2021. Wraz z malejącą podażą nowych budynków w budowie spodziewamy się, że trend renegocjacji kontraktów i zabezpieczenia przestrzeni utrzyma się w kolejnych miesiącach – komentuje Martyna Balcer, dyrektor operacyjna w ITRA Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora