Z życia spółek

Deweloper Panattoni rozszerza swoją działalność komercyjną w krajach nordyckich

ben-rosett-10614-unsplashDeweloper Panattoni rozszerza swoją działalność komercyjną w krajach nordyckich.

Po debiucie na szwedzkim rynku w 2021 roku, przyszedł czas na rozwój w Danii. Właśnie tam firma Panattoni powołała nowy zespół z Jacobem Widahlem jako dyrektorem zarządzającym.

 – „Szwedzki rynek nieruchomości przemysłowych jest największym w regionie, dlatego działalność w Skandynawii zdecydowaliśmy się rozpocząć właśnie tam. Większość naszych klientów postrzega jednak kraje nordyckie jako wspólny rynek, dlatego dla zbudowania kompleksowej oferty ważna jest dla nas również obecność w Danii” – mówi Fredrik Jagersjö Rosell, dyrektor zarządzający Panattoni Sweden.

W Danii zapotrzebowanie na nowoczesne nieruchomości przemysłowe jest bardzo wysokie. W ubiegłym roku obroty branży wyniosły 15 mld koron, co oznacza znaczny wzrost w stosunku do roku poprzedniego.
Na czele Panattoni w Danii stanął Jacob Widahl, wcześniej związany z Colliers.

– „Cieszę się z możliwości kierowania ekspansją Panattoni w Danii. Struktura organizacji gwarantuje zwinność i sprawne procesy decyzyjne. O konkurencyjności firmy stanowi unikalne połączenie proaktywności z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Dodatkowo ekscytujący jest fakt, że w portfolio klientów Panattoni obecnych jest już wiele wiodących, światowych marek” – mówi Jacob Widahl.

Aktualnie duński rynek charakteryzuje się rekordowo niską dostępnością powierzchni przemysłowych, co spowodowało wzrost cen w okolicach Kopenhagi oraz wzdłuż dróg E45 i E20. Panattoni będzie eksplorować alternatywne obszary, na czele z Lolland-Falster, gdzie planowany jest tunel Fehmern Belt.

– „Dostrzegamy potencjał terenów wokół większych miast: Odense, Aalborg, Herning i Hillerød, dlatego przyjrzymy się im bliżej” – zapowiada Jacob Widahl.

Źródło: Panattoni.