rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Deweloper Panattoni otrzymał finansowanie od BNP Paribas Bank Polska na realizację inwestycji komercyjnej

default

Deweloper Panattoni otrzymał finansowanie od BNP Paribas Bank Polska na największy park przemysłowy w Bydgoszczy.

Z kredytu w wysokości 54 mln euro deweloper sfinansował nieruchomość inwestycyjną Panattoni Park Bydgoszcz IV. Jest to kompleks o powierzchni 110 000 m kw., który w ramach trzech budynków został oddany w lipcu br. i jest skomercjalizowany w 90 proc.

– „Już w chwili oddania do użytku zbliżyliśmy się do pełnej komercjalizacji największego parku w Bydgoszczy, co jest potwierdzeniem ogromnego potencjału lokalizacji. Nasze nowoczesne powierzchnie przemysłowe doskonale odpowiadają na potrzeby biznesu, przyczyniają się do rozwoju regionów i tworzenia nowych miejsc pracy. Polityka inwestycyjna firmy oparta jest na solidnych fundamentach, co ostrzegają również instytucje finansowe – kredyt w wysokości ponad 54 mln euro dowodzi ogromnego zaufania do naszych realizacji. Dziękujemy BNP Paribas Polska za współpracę i liczymy na następne wspólne projekty” – komentuje Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer – Poland, Panattoni.

Potencjał biznesowy lokalizacji zyskał uznanie w dwóch kolejnych rankingach Europejskie Miasta Przyszłości publikowanych przez Financial Times. W 2022 r. Bydgoszcz znalazła się w pierwszej dziesiątce średnich miast europejskich w kategorii „Strategia pozyskiwania inwestycji”. W edycji 2023 natomiast zajęła 8 miejsce w kategorii „Efektywność kosztowa” oraz 6 miejsce w kategorii „Best FDI (bezośrednie inwestycje zagraniczne) strategy”. Wyniki rankingu zaprezentowane były podczas największych targów rynku nieruchomości na świecie – MIPIM we francuskim Cannes.

Nieruchomość inwestycyjna Panattoni Park Bydgoszcz IV zapewnia najemcom wysokiej jakości powierzchnię magazynową i biurową. Cały kompleks został zgodnie z wysokim standardem dewelopera certyfikowany metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper w Polsce uzyskał certyfikację środowiskową dla obiektów o łącznej powierzchni ok. 8 mln m kw., co stanowi mniej więcej połowę certyfikowanej powierzchni przemysłowej w kraju.

Źródło: Panattoni.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora