rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Deweloper Develia zakończył budowę II etapu nieruchomości inwestycyjnej Malta Point w Poznaniu

Malta Point
Deweloper Develia zakończył budowę II etapu nieruchomości inwestycyjnej Malta Point w Poznaniu.

Realizacja II etapu projektu Malta Point zlokalizowanego tuż obok ścisłego centrum Poznania, w dzielnicy Rataje, dobiegło końca trzy miesiące przed terminem. Rozpoczęcie przekazywania mieszkań właścicielom planowane jest na drugą połowę lutego br. Ponad 95 proc. lokali z tego etapu zostało już sprzedanych.

Osiedle Malta Point to funkcjonalna, wieloetapowa inwestycja powstająca przy ul. Brneńskiej w Poznaniu w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Aktualnie dobiegła końca budowa II etapu, w którym powstały dwa 5-piętrowe budynki obejmujące 155 mieszkań o metrażach od 29 do 100 m kw. Rozpoczęcie przekazywania właścicielom lokali planowane jest na drugą połowę lutego br. Obecnie w trakcie realizacji pozostaje III etap ze 157 mieszkaniami – od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Jego ukończenie planowane jest w drugim kwartale 2025 r.

– Malta Point wyróżnia się doskonałą lokalizacją na Ratajach i bogatą infrastrukturą w okolicy. Inwestycja cieszy się dużą popularnością wśród klientów. W sprzedaży mamy 7 ostatnich gotowych mieszkań zbudowanych w ramach II etapu. Do wyboru klientów pozostaje również połowa mieszkań z zaplanowanej puli 78 lokali w ramach kolejnego etapu. Zainteresowanych przyciąga przede wszystkim duża funkcjonalność osiedla, nowoczesna i atrakcyjna architektura, ale również sąsiedztwo nabrzeży Jeziora Maltańskiego i Warty oraz terenów zielonych – podkreślił Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Źródło: Develia S.A.