komentarze, opinie, gospodarka

Centra handlowe w Trójmieście – raport

neptunium-1853146_640

W ubiegłym roku na trójmiejski rynek handlowy trafiło prawie 40 tys. mkw – informuje Colliers International. Obecnie mieszkańcy Trójmiasta mają do dyspozycji 27 centrów handlowych o łącznej powierzchni 747 tys. mkw. W przyszłym roku na mapie pojawi się kolejny obiekt.

W zeszłym roku zanotowano otwarcie Galerii Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu (34 tys. mkw.) z ponad setką nowych lokali handlowo-usługowych oraz gastronomicznych. Wiosną 2017 roku zakończono także rozbudowę centrum handlowego Auchan w Gdańsku (5,3 tys. mkw.), gdzie ulokowały się między innymi sklepy English Home, Reserved Kids, Sinsay i Duka. Swoje podwoje otworzyło również przebudowane specjalistyczne centrum wyposażenia wnętrz – City Meble w Gdańsku oraz sklep Bricoman w Kowalach k. Gdańska.

Kolejne metry kwadratowe powierzchni handlowej w Trójmieście powstaną w ramach planowanych inwestycji o funkcjach mieszanych – Młode Miasto w Gdańsku i Międzytorze w Gdyni. Pierwsza to zmodyfikowany projekt Galerii Stocznia, który w nowym kształcie łączyć będzie funkcje mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe. Druga inwestycja to projekt zagospodarowania terenów w sąsiedztwie dworca kolejowego Gdynia Główna. Tu również przewidziane jest połączenie funkcji mieszkaniowej, biurowej i hotelowej.