Inwestycje publiczne

Branża nieruchomości komercyjnych zapewnia dach nad głową dla 3 tys. uchodźców

Property4Ukraine_horizontal

Nieruchomości komercyjne ze wsparciem dla Ukraińców. Cztery warszawskie biurowce zamieniają się już w centra pobytowe dla uchodźców z Ukrainy.

Przygotowanie i długoterminowe utrzymanie nieruchomości komercyjnych biorą na siebie wiodące firmy z branży nieruchomości.
W sumie 3 tys. uchodźców przyjmą w czterech budynkach: Archicom, Echo Investment, Globalworth oraz Skanska.
W inicjatywę zaangażowało się już dwanaście podmiotów: AFI Europe, Atenor, Cornerstone Investment Management, Echo Investment, EPP, Globalworth, Griffin Capital Partners, GTC, HB Reavis Poland, Immofinanz, Panattoni oraz Skanska. Zostały też uruchomione formalne mechanizmy, dzięki którym projekt mogą wspierać finansowo chętne firmy i osoby prywatne.

– 24 lutego znaleźliśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości. Atak wojsk rosyjskich na wolną Ukrainę zmienił wszystko z dnia na dzień, a my w Warszawie musieliśmy przestawić się na funkcjonowanie w warunkach kryzysowych. Wszyscy zameldowaliśmy się do pracy, ale nie moglibyśmy przygotować wsparcia na taką skalę i o tak wysokim standardzie, gdyby nie wsparcie prywatnych firm. To ogromny wyraz solidarności, za który dziękuję! – mówi Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora