rynek nieruchomości na wynajem

Biurowa nieruchomość komercyjna SkyRes w Rzeszowie z najemcą na blisko 6600 mkw. nowoczesnej powierzchni

skyres1

Firma Boeing, globalny lider branży lotniczej i kosmicznej, wynajął blisko 6600 mkw. powierzchni w biurowcu SkyRes w Rzeszowie. Jest to największa pod względem liczby metrów kwadratowych transakcja najmu sfinalizowana dotychczas na rzeszowskim rynku biurowym.

Nieruchomość inwestycyjnaw Rzeszowie to 14-kondygnacyjny budynek. Biurowiec SkyRes jest pierwszym wielkopowierzchniowym budynkiem biurowym klasy A na lokalnym rynku. Nieruchomość wyróżnia doskonała lokalizacja w centrum miasta oraz szybkie połączenie z lotniskiem i autostradą.
W poszukiwaniu optymalnej lokalizacji oraz w procesie negocjowania warunków najmu Boeingowi doradzali eksperci z międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Zespół Boeinga odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami podkreślił udaną współpracę z firmą Cushman & Wakefield.

Szukaliśmy nowoczesnej, centralnej i atrakcyjnej lokalizacji, która zapewniłaby miejsce dla naszych lokalnych zespołów. Dzięki doradztwu Cushman & Wakefield w krótkim czasie znaleźliśmy budynek idealnie odpowiadający naszym potrzebom – komentuje David Packer, Globalny Manager ds. Nieruchomości, Boeing.

Jestem niezmiernie zadowolony, że kolejny światowy potentat przemysłu lotniczego zdecydował się na tak znaczącą inwestycję w Rzeszowie. Niezwykle budujący jest fakt, iż nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych przedsiębiorstw technologicznych – nie tylko w zakresie potencjału dla nowoczesnych procesów produkcyjnych czy zaawansowanej działalności badawczo – rozwojowej – ale również w kontekście wyspecjalizowanych usług biznesowych, dedykowanych innowacyjnym gałęziom globalnej gospodarki. Firmie Boeing serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyła nasze miasto i zapewniam, iż z naszej strony otrzyma wszelką niezbędną pomoc na każdym etapie działalności w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Biznesowy rozwój Polski Wschodniej jest niezaprzeczalny i cieszy szczególnie w aktualnej sytuacji geopolitycznej. Na korzyść regionu przemawia między innymi coraz większa profesjonalizacja w odniesieniu do kompleksowego wsparcia oferowanego inwestorom. Cushman & Wakefield był przy tym pierwszą agencją doradczą, która zdecydowała się na otwarcie swojego oddziału we wschodniej Polsce. Od momentu uruchomienia lubelskiego biura firmy w 2017 roku konsekwentnie rozwijamy nasze usługi, aby jeszcze lepiej wspierać inwestorów w procesie poszukiwania najlepszej lokalizacji dla ich biznesu – komentuje Michał Galimski, Head of Regional Markets, Cushman & Wakefield.

Źródło: Cushman & Wakefield.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora