Informacje dnia

Rozwija się rynek nieruchomości komercyjnych w Bielsku-Białej. Panattoni buduje obiekt BTS o powierzchni 33 200 m kw.

default

Panattoni ruszył z kolejną inwestycją dla branży motoryzacyjnej w Bielsku-Białej. W ramach inwestycji komercyjnej Panattoni Park Bielsko-Biała IV deweloper wybuduje obiekt BTS.

Panattoni dostarczy w formule BTS zakład produkcyjny o powierzchni 33 200 metrów kw. Będzie on przeznaczony dla włoskiej firmy Cornaglia Group – producenta komponentów dla branż przemysłu motoryzacyjnego, motomaszyn i urządzeń budowlanych oraz maszyn rolniczych. Obiekt BTS ma zostać ukończony w styczniu 2022 r. Natomiast z końcem 2021 roku rozpocznie się proces montażu wysokospecjalistycznej, nowoczesnej linii produkcyjnej.

 

– „Cornaglia Group poza Włochami prowadzi działalność produkcyjną w trzech krajach europejskich, w tym w Polsce. Zakład w Bielsku-Białej ma strategiczne znaczenie w rozwoju produkcyjno-handlowym z obecnymi, jak również z potencjalnymi kontrahentami w Europie, co podkreśla prestiż inwestycji. Cieszy nas, że umiejętność stworzenia dopasowanego obiektu po raz kolejny zostaje doceniona przez międzynarodowe przedsiębiorstwo. Ponadto znów na Panattoni stawia firma obsługująca rynek automotive, co potwierdza, że jesteśmy doskonałym partnerem dla sektora motoryzacji, a nasze doświadczenie i możliwości rosną z każdą kolejną realizacją”. – mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni.

 

Panattoni Park Bielsko-Biała IV, w ramach którego realizowany jest BTS dla firmy Cornaglia Group powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S1, której realizowany fragment na odcinku Mysłowice – Bielsko-Biała jest częścią międzynarodowego połączenia Gdańsk – Wiedeń.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora