rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Pensjonat jako lokata kapitału? WGN z atrakcyjnymi ofertami na wyłączność

bill-anastas-241386-unsplash
Pensjonat, jako lokata kapitału? Taka forma lokowania środków finansowych przyciąga wielu inwestorów. Poszukują oni nieruchomości, które będą dla nich atrakcyjne pod kątem pomnażania zgromadzonych środków finansowych. WGN posiada atrakcyjne oferty nieruchomości inwestycyjnych tego rodzaju na wyłączność.

Spis treści:
Rynek nieruchomości inwestycyjnych w Polsce
Zalety inwestowania w pensjonaty
Zagrożenia inwestycyjne

Rynek nieruchomości inwestycyjnych w Polsce

W Polsce mamy dużą liczbę inwestorów, którzy poszukują atrakcyjnych nieruchomości komercyjnych, w które mogliby ulokować posiadane przez siebie środki finansowe. Oferta nieruchomości tego rodzaju jest na polskim rynku naprawdę szeroka. Jednym z rodzajów nieruchomości komercyjnych, które przyciągają potencjalnych nabywców, są pensjonaty. Posiadają one duży potencjał, dzięki czemu są chętnie wybierane jako obiekty pod inwestycję długoterminową.

Zalety inwestowania w pensjonaty

Co przemawia na korzyść inwestowania w pensjonaty? Oczywiście możliwość pomnażania kapitału finansowego. Pensjonaty dają możliwość uzyskiwania stałych przychodów z tytułu najmu pokoi. Najlepiej więc wybierać takie obiekty, które cechują się atrakcyjną – z punktu widzenia turystycznego – lokalizacją. Należy zwrócić dużą uwagę nie tylko na samą nieruchomość, ale również jej otoczenie.
Jeśli chodzi o budynek, to inwestor powinien określić, jaka powierzchnia będzie dla niego optymalna. Ważne jest wyliczenie ilości pokoi, które będą mogły przyjąć gości, a także oszacowanie, jakie przychody mogą one przynieść właścicielowi obiektu. Kolejną ważną kwestią jest wielkość terenu. Możliwość zagospodarowania go na przykład pod większy parking lub strefę do grillowania, to duża wartość dodana. Jeśli chodzi o sam budynek, to warto sprawdzić również, czy istnieje możliwość jego rozbudowy. Nawet, jeśli inwestor nie ma tego w planach na ten moment, to być może w przyszłości będzie chciał rozbudować obiekt. Jeśli istnieje taka możliwość, to jest to dodatkowy plus dla inwestycji. Poza pokojami inwestor powinien też sprawdzić, czy w obiekcie da się wydzielić restaurację dla gości, salkę konferencyjną czy bar. Plusem są obecnie strefy dla dzieci, ponieważ na wakacje udaje się wiele rodzin z dziećmi. Tacy urlopowicze z pewnością zwrócą więc uwagę, czy pensjonat zapewni ich pociechom dostęp do rozrywek.
Bardzo duże znaczenie ma lokalizacja nieruchomości inwestycyjnej. Nawet, jeśli sam pensjonat na sprzedaż wydaje się inwestorowi atrakcyjny, to niekiedy jego lokalizacja może przyczynić się do finansowej plajty. Dobrze, jeśli lokalizacja obiektu umożliwia szybki i prosty dostęp do lokalnych atrakcji. Dla przykładu – w miejscowościach nadmorskich plusem będzie bliskość piaszczystej plaży lub molo.

Zagrożenia inwestycyjne

Chcąc inwestować w pensjonat, jako nieruchomość komercyjną, inwestor powinien przejrzeć całą ofertę dostępną na rynku. W tym celu najlepiej jest skierować się do biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które zaoferuje dostęp do wielu różnorodnych ofert. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty nieruchomości inwestycyjnych, które pochodzą w biur WGN w Polsce. Są to przykładowe, wybrane oferty, których opis ma pomóc w lepszym zobrazowaniu, jakiego rodzaju nieruchomości możemy się spodziewać w określonym budżecie i lokalizacji.

WGN Ustroń jest wyłącznym agentem sprzedaży pensjonatu, który mieści się w Wiśle. Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta. Jego powierzchnia całkowita wynosi około 300 metrów kwadratowych, natomiast działka inwestycyjna, na której jest posadowiony, ma powierzchnię 585 metrów kwadratowych. Budynek liczy 3 kondygnacje i oferuje dostęp do urządzonych już pokoi. Budynek na przestrzeni lat przechodził remonty. Cena ofertowa nieruchomości komercyjnej na sprzedaż wynosi 799 000 złotych, co daje kwotę rzędu 2 663 złotych za metr kwadratowy.

Kolejną przykładowa ofertą jest ta, której wyłącznym agentem sprzedaży jest biuro WGN Kołobrzeg. Przedmiotem sprzedaży jest atrakcyjny pensjonat zlokalizowany w Sarbinowie. Jest to trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 687 metrów kwadratowych. Obiekt posadowiony jest na działce o powierzchni 1300 metrów kwadratowych. Tak duża powierzchnia stwarza duże możliwości adaptacyjne. Do dyspozycji gości oddanych jest 20 pokoi, z czego 4 w wysokim standardzie. Ponadto na terenie posesji znajdują się liczne miejsca parkingowe. Plusem jest lokalizacja zaledwie 200 metrów od plaży. Lokalna turystyka jest mocno rozwinięta, co również stanowi duży plus. Cena ofertowa pensjonatu na sprzedaż wynosi 4 799 000 złotych, co daje 6 985 złotych za metr kwadratowy.

WGN Kołobrzeg jest wyłącznym agentem sprzedaży pensjonatu położonego w Mielnie. Budynek liczy 3 kondygnacje o oferuje dostęp do 880 metrów kwadratowych powierzchni. Działka, na której posadowiony jest pensjonat, liczy 2200 metrów kwadratowych powierzchni. W obiekcie mieszczą się 34 pokoje gościnne. Przed obiektem na klientów czeka przestronny parking oraz strefa do grillowania. Jest też plac zabaw dla najmłodszych urlopowiczów. W bliskim sąsiedztwie znajdują się punkty gastronomiczne i handlowe. Do centrum Mielna jest zaledwie 100 metrów odległości, natomiast do plaży niecały 1 km. Cena ofertowa wynosi 6 899 000 złotych, co daje 7 840 złotych za metr kwadratowy.

Kolejną propozycją jest nieruchomość inwestycyjna, której wyłącznym agentem sprzedaży jest WGN Szczecin. Pensjonat na sprzedaż, który znajduje się w miejscowości Niechorze, liczy 4 kondygnacje i oferuje dostęp do 800 metrów kwadratowych powierzchni. Działka ma powierzchnię 1069 metrów kwadratowych i stwarza duże możliwości adaptacyjne. W pensjonacie na gości czeka 14 pokoi. Dostępne jest też zaplecze kuchenne. Plusem jest bliskość plaży, która znajduje się zaledwie około 200 metrów od pensjonatu. Cena ofertowa nieruchomości komercyjnej wynosi 3 148 000 złotych, co daje 3 935 złotych za metr kwadratowy.

WGN Ostrów Wielkopolski jest wyłącznym agentem sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej zlokalizowanej w miejscowości Duszniki-Zdrój. Pensjonat na sprzedaż liczy 4 kondygnacje i ma powierzchnię prawie 723 metrów kwadratowych. Budynek posadowiony jest na działce inwestycyjnej o powierzchni 2320 metrów kwadratowych. Do dyspozycji gości jest 11 apartamentów na wynajem. Nieruchomość znajduje się w otoczeniu lasów. Cena ofertowa wynosi 4 500 000 złotych, co daje 6 227 złotych za metr kwadratowy.

WGN Kwidzyn jest wyłącznym agentem sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej położonej w miejscowości Sztum. Pensjonat na sprzedaż liczy 2 kondygnacje i oferuje dostęp do nieco ponad 1522 metrów kwadratowych powierzchni. Działka, na której stoi obiekt, ma powierzchnię 20178 metrów kwadratowych. Atutem nieruchomości jest bliskość natury, która gwarantuje ciszę i spokój. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 7 000 000 złotych, co daje 4 598 złotych za metr kwadratowy.

Jak widać na podstawie powyższych przykładów, ceny nieruchomości potrafią być bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od lokalizacji pensjonatu na sprzedaży, stanu technicznego nieruchomości i kubatury budynku. Inwestorzy zwracają też uwagę na ilość pokoi. Pozwala im to oszacować, na jak szybki i duży zwrot z inwestycji mogą liczyć. Oczywiście istotnym kryterium wyboru jest cena nieruchomości.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora