rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Panattoni z finansowaniem 18 300 000 euro od Alior Banku na realizację nieruchomości inwestycyjnej

5431-Panattoni_TRILUX_BTS
Deweloper Panattoni z finansowaniem 18 300 000 euro od Alior Banku na realizację nieruchomości inwestycyjnej.

Deweloper Panattoni uzyskał finansowanie na realizację fabryki dla firmy TRILUX, globalnego eksperta oświetleniowego, specjalizującego się w ekologicznych i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach B2B. Kredytu w wysokości 18 300 000 euro udzielił Alior Bank.

– „TRILUX powierzył nam budowę bardzo ważnej inwestycji – swojej najnowszej, a zarazem pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej fabryki. Będzie ona miała strategiczne znaczenie dla ekspansji firmy w skali międzynarodowej – pozwoli nie tylko na zwiększenie mocy produkcyjnych, ale także usprawnienie logistyki i rozwój nowych produktów, by docelowo stać się kluczowym hubem w tej części kontynentu. Naszą rolą jest dostarczenie idealnie dopasowanego obiektu, w tym przypadku dodatkowo w bardzo krótkim czasie. Panattoni wyspecjalizowało się w realizacjach zakładów produkcyjnych szytych na miarę, co dostrzegają także instytucje finansowe. Dziękujemy Alior Bankowi za udzielenie finansowania na inwestycję, która przyczyni się do rozwoju całego regionu – w nowym obiekcie znajdzie pracę około 250 osób” – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Fabryka w Świdniku będzie miała powierzchnię 23 000 m kw. i wpisze się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy TRILUX. Skrócenie transportu do europejskich odbiorców pozwoli zredukować ślad węglowy, a Panattoni zadba o standardy związane ze zrównoważonym budownictwem. Budynek przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora