rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Panattoni ukończyło 70 proc. nieruchomości komercyjnej City Logistic Kraków I i pozyskało kolejnych najemców

joshua-sortino-215039-unsplash
Panattoni ukończyło 70 proc. nieruchomości komercyjnej City Logistic Kraków I i pozyskało kolejnych najemców.

Nieruchomość komercyjna City Logistic Kraków I powstaje w strategicznej lokalizacji, zarówno pod kątem ponadregionalnego prowadzenia działalności, jak i dostępu do pracownika. Atutem inwestycji jest bliskość drogi ekspresowej S7, która już niedługo połączy obiekt m.in. z Warszawą, czy Gdańskiem na północy. Kolejną mocną stroną parku, która pozwala na wsparcie nawet mniejszych działalności, jest możliwość wynajęcia minimalnych modułów. Format SBU umożliwia skorzystanie z minimum 1080 m kw.
Do obiektu wprowadzili się kolejni najemcy –  FM Logistic, który korzysta z narożnego cross-docka oraz Raven – dystrybutor artykułów sportowych.

Kraków przez swoje położenie i historię jest kluczowym ośrodkiem biznesowym Polski, ale niska dostępność gruntów ogranicza jego możliwości dla sektora nieruchomości przemysłowych. Dlatego, aby zapewnić swoim klientom możliwość rozwoju w najlepszych lokalizacjach, Panattoni odzyskuje grunty poprzemysłowe. Brownfield pozwala wydobywać potencjał stolicy małopolski i rozwijać się w regionie firmom z branży logistyki, handlu, czy odzieżowej, które napędzają atrakcyjność Krakowa i okolic. W Panattoni w dwóch ostatnich latach ok. 1/3 realizacji stanowiły inwestycje typu brownfield. Odzyskiwanie terenów poprzemysłowych to konkretna korzyść dla biznesu, przy jednoczesnym wpisaniu się w Gospodarkę Obiegu Zamkniętego – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora