Inwestycje publiczne

Nieruchomość komercyjna Atrium Biała stała się domem dla pszczół

Atrium Biała_ule_1Nieruchomość komercyjna Atrium Biała w miejscowości Białystok stała się domem dla pszczół.

Na dachu galerii Atrium Biała powstała pasieka składająca się z 4 uli. Białostockie centrum handlowe znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie natury, zielonych terenów oraz stawów tworząc idealny dom dla tych niezwykle pożytecznych owadów. Atrium Biała to kolejne centrum handlowe Grupy Atrium realizujące działania na rzecz środowiska naturalnego.
Inicjatywa jest częścią programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju i wpisuje się w działania realizowane w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020–2025.

– Kwiecień, początek wiosny to moment, w którym przyroda zaczyna rozkwitać i budzić się do życia. Jest to także czas kiedy pszczoły zaczynają odkładać miód, dlatego jest to najlepszy moment na uruchomienie pasieki. Inicjatywa powstania uli na dachu Atrium Biała wpisuje się w naszą misję dbania o środowisko naturalne – mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała, i dodaje – Jednocześnie jest to kontynuacja prowadzonych przez Atrium Biała proekologicznych działań. Dodatkowo w najbliższym czasie planujemy szereg inicjatyw edukujących mieszkańców Białegostoku na tematy proekologiczne oraz zachęcających ich do troski o środowisko.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora