Informacje dnia

Najlepsze hotele historyczne w Polsce

al-x-599182-unsplashZamki, pałace i kamienice cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Jaki jest tego powód? Są to doskonałe obiekty, które można adaptować pod historyczne hotele. Zabytkowe obiekty pokazują, że jeszcze dziś mogą służyć jako użyteczne, komercyjne nieruchomości.

Hotele historyczne to odrestaurowane obiekty zabytkowe, którym nowi właściciele nadają nowy, odmieniony charakter. Pomimo faktu, że ich budowa sięga wielu lat wstecz, potrafią prezentować się jako naprawdę nowoczesne nieruchomości.

Ryn: Zamek Ryn

Ryn jest miasteczkiem położonym nad dwoma jeziorami: Ryńskim i Ołów, w woj. warmińsko-mazurskim. Zamek noszący tę samą nazwę, co miasteczko, został zbudowany w XIV w. przez Zakon Krzyżacki. Zamek Ryn zalicza się do jednego z największych hoteli historycznych na świecie. Odrestaurowany zamek oferuje swoim gościom aż 143 pokoje i luksusowe apartamenty. Wnętrze zamku nawiązuje do architektury historycznej, jednak zachowuje elegancję na miarę 4.gwiazdkowego hotelu.
Ten wspaniały, historyczny hotel posiada w swojej ofercie basen, pole golfowe, kręgielnię w zbrojowni a także zwiedzanie zamku.

Kraków: Grand Hotel

„Grand Hotel” to marka kojarząca się z najwyższym poziomem hotelarstwa. Zaistniała ona w XIX wieku. Hotele tej klasy powstawały w najbardziej atrakcyjnych dzielnicach miast, często w budynkach pałacowych, o wnętrzach wypełnionych dziełami sztuki i równocześnie nowoczesnymi technologiami.
W roku 1873 kamienicę przy ulicy Sławkowskiej 5 kupili Marcelina i Aleksander Czartoryscy. Wkrótce potem stali się oni właścicielami przyległej kamienicy pod numerem 7. Z tych właśnie dwóch kamienic o średniowieczno-renesansowym rodowodzie stworzono siedzibę książęcą. Luksusowy pałac szybko zyskał popularność, stając się ośrodkiem życia towarzyskiego, intelektualnego i artystycznego. Spadkobierca Aleksandra Czartoryskiego, syn Marceli, wydzierżawił w 1886 roku pałac z przeznaczeniem pod luksusowy hotel. Po kilku latach sprzedał on budynek koneserowi i kolekcjonerowi dzieł sztuki – Eustachemu Jaxa Chronowskiemu.  Tym sposobem w  1887 roku odbyła się ceremonia otwarcia wspaniałego i funkcjonującego po dziś dzień hotelu Grand Hotel.

W chwili obecnej ten ekskluzywny hotel oferuje swoim gościom wspaniałe, luksusowe pokoje i apartamenty. Ponadto do dyspozycji gości jest 8 sal konferencyjno – bankietowych, w tym jedyny w Krakowie Salon Klubowy połączony z prywatnym drink barem i Centrum Biznesowym.
Grand Hotel w Krakowie to 130.letni obiekt, który na stałe wpisał się już na sam szczyt hotelowej listy luksusowych hoteli w tym mieście.

Warszawa: Hotel Bristol

Hotel Bristol jest najstarszym hotelem w stolicy. W 1901 roku założył go znany pianista, kompozytor i polityk – Ignacy Paderewski. Do cech charakterystycznych hotelu zaliczyć można okazałą fasadę w stylu neorenesansowym i wnętrze urządzone w stylu art. Deco z najwyższym smakiem. Bristol znajduje się przy Trakcie Królewskim, w pobliżu Pałacu Prezydenckiego, co czyni go doskonale zlokalizowanym obiektem hotelowym.
Luksusowe apartamenty tego hotelu gościły największe światowe sławy.
Bristol oferuje swoim klientom m.in. dwie luksusowe restauracje, dwie sale bankietowe, centrum biznesu składające się z aż 10 sal konferencyjnych, bibliotekę, basen, solarium, saunę, łaźnię parową oraz siłownię.

Rynek nieruchomości komercyjnych doskonale pokazuje, że jest na nim miejsce również dla zabytkowych i historycznych obiektów. Hotele urządzane w zamkach, pałacach, kamienicach czy dworach w niczym nie ustępują nowoczesnym, nowo budowanym obiektom hotelowym. Niejednokrotnie wręcz przyćmiewają ich urok swoją wspaniałą historią i niebanalnym wystrojem. Są unikatowe, a ta cecha przyciąga wielu klientów.