rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Magazynowa nieruchomość komercyjna z certyfikacją BREEAM na poziomie „Excellent”

536fbc4c5ede1693fa08bc8766ce1448

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z drugą w tym roku i czwartą w ogóle certyfikacją BREEAM na poziomie „Excellent” w Polsce.
Tym razem certyfikat otrzymała nieruchomość komercyjna wybudowana na potrzeby branży e-commerce. Inwestycja o powierzchni blisko 108 000 m kw. powstała dla DHL Supply Chain, największej firmy logistycznej na świecie. W Polsce portfolio obiektów Panattoni potwierdzonych zielonymi certyfikatami to ok. 5,3 mln m kw., a w planach jest kolejne 3,5 mln m kw. powierzchni.

Zlokalizowany w Żernikach Wielkopolskich BTS DHL Supply Chain to drugi w tym roku obiekt certyfikowany na poziomie ”Excellent”. Uzyskany przez magazyn wynik to 74,2 proc. Aż w trzech kategoriach ocena sięgnęła jednak najwyższego poziomu „Outstanding”.

 

– Tego typu rozwiązania powodują, że oszczędność wody w podpoznańskim obiekcie sięga aż 60,5 proc. w stosunku do przeciętnego modelu zużycia. To naprawdę dużo. Musimy pamiętać o tym, że Polska należy do najuboższych w wodę krajów w Europie i pustynnieje na naszych oczach. Zresztą ograniczenie zużycia wody – obok wymiaru ekologicznego – przynosi też wymierne korzyści samym najemcom, bo oszczędzają na opłatach za nią. Certyfikowane obiekty to także oszczędności energii, która w przypadku budynku w Żernikach sięga ponad 18 proc. w skali roku.– wyjaśnia Emilia Dębowska, Sustainability Director, Panattoni.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora