komentarze, opinie, gospodarka

i2 Development wchodzi na giełdę

i2 Development z Wrocławia  zdecydował się na publiczną emisję akcji i wejście na rynek główny GPW. Swoje potrzeby szacuje na kilkadziesiąt milionów złotych.

 –  Zarząd spółki podjął decyzję o jej wprowadzeniu na GPW. Uważamy, że dla tej wielkości podmiotu naturalną drogą rozwoju jest uzyskanie statusu spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy złożyć prospekt emisyjny do KNF. –zapowiada Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

Środki z emisji wrocławski deweloper zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie.  i2 Development działa na rynku od 2012 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym o podwyższonym standardzie i w mieszkaniach z segmentu Premium, co stanowi około jej 75% działalności. Pozostałe 25% działalności to powierzchnie biurowe i usługowe. – Znaczna część inwestycji powstających w ścisłym centrum Wrocławia prowadzonych jest przez naszą firmę. Zatrudniamy 70 pracowników, a kolejne 600 osób pracuje przy naszych projektach. Obecnie realizujemy ponad 20 projektów we Wrocławiu
o różnej wielkości, a posiadany bank ziemi pozwoli nam na realizację niemal 100 tys. m2 powierzchni mieszkalnej oraz biurowo-usługowej w ciągu najbliższych trzech lat. Stale również analizujemy nowe nieruchomości i grunty.–
zapowiada wiceprezesi2 Development S.A.

Spółka z roku na rok osiąga coraz wyższe wyniki finansowe. Jest to efekt między innymi ponadprzeciętnej marży brutto, jaką i2 Development osiąga na swoich projektach oraz inwestycji w ramach joint venture, które są stałym elementem przyjętego modelu biznesowego. i2 Development nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych. Zarząd zakłada kilkudziesięcio-procentowy wzrost biznesu rok do roku.