Z życia spółek

Cushman & Wakefield: Klienci centrów handlowych cenią sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa sanitarnego w obiektach

s-640-x

Czy wszyscy zdołaliśmy się już przyzwyczaić do reżimu sanitarnego, który wprowadziła w nasze życie pandemia Covid-19? Z raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że bezpieczeństwo sanitarne to nadal kluczowy aspekt dla komfortu klientów w przestrzeniach handlowych.

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield pokazują, że do najważniejszych dla konsumentów elementów w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego należą: częste czyszczenie powierzchni wspólnych (55% odpowiedzi), dostępność płynu do dezynfekcji rąk przy wejściu do każdego sklepu i na terenie powierzchni wspólnych (52% odpowiedzi) oraz możliwość otrzymania maseczki, kiedy jej zapomnimy (51% odpowiedzi). Bardzo ważne dla konsumentów jest również prawidłowe noszenie maseczek przez innych klientów, a także pracowników sklepów i ochronę (odpowiednio 48% i 43% odpowiedzi). Jedynie 13% ankietowanych, niezależnie od liczby środków bezpieczeństwa sanitarnego wdrożonych przez centra handlowe, nie czuje się w nich bezpiecznie.

 

Badanie konsumenckie zostało przeprowadzone na zlecenie Cushman & Wakefield przez Inquiry na reprezentatywnej próbie (N=1003) metodą CAWI (Computer-Assisted Web Interview) w czerwcu 2021 r.

Źródło: Cushman & Wakefield.