Wczoraj, mimo protestów społecznych i sprzeciwu całej opozycji sejmowej, Sejm głosami PO i PSL przegłosował ustawę o restrukturyzacji polskich kopalń. Dziś wicepremier i minister gospodarki z ramienia PSL – Janusz Piechociński, prezentuje plan naprawczy przemysłu wydobywczego.
Jak napisał w informacji do mediów: „w obiegu publicznym krążą sprzeczne informacje na temat sytuacji w polskim, państwowym górnictwie węgla kamiennego i programu naprawczego. Przedstawiam podstawowe informacje w tym zakresie….”
Cały dokument można znaleźć tutaj.
projektem nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, dotyczącym m.in. zwrotu nieruchomości byłym właścicielom, zajmie się podkomisja. Sejmowe komisje: infrastruktury oraz samorządu terytorialnego oraz polityki regionalnej powołały w czwartek podkomisję dla rozpatrzenia senackiego projektu. Nowelizacja dotyczy skomplikowanego stanu prawnego, może mieć też skutki finansowe dla budżetu państwa i samorządów gminnych.