rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Warto inwestować w lokale usługowe. Biura WGN prezentują szeroki wachlarz nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

mateusz-sn6Z8UNtJuY-unsplash
Czy warto inwestować w lokale usługowe? To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Biura WGN prezentują szeroki wachlarz nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż. Inwestorzy, którzy poszukują nieruchomości pod lokatę swojego kapitału, powinni przyjrzeć się bieżącej rynkowej ofercie. Lokale usługowe stanowią dobry pomysł na inwestycję, nie tylko pod własną działalność, ale również jako środek do pomnażania kapitału finansowego inwestora.

Spis treści:
Nieruchomości komercyjne w Polsce wciąż na stabilnej pozycji
Segment handlowo-usługowy w ciągłym rozwoju
E-commerce poważnym przeciwnikiem sklepów stacjonarnych
Własnościowy lokal usługowy?
Biura WGN z szeroką ofertą nieruchomości inwestycyjnych

Nieruchomości komercyjne w Polsce wciąż na stabilnej pozycji
Polski rynek nieruchomości komercyjnych w sektorze usługowym utrzymuje stabilną pozycję. Sytuacja gospodarcza i wysoka inflacja nie są dla przedsiębiorców sprzyjające, jednak mimo wszystko nie brakuje przedsiębiorców, którzy poszukują lokalu usługowego. Część osób poszukujących lokal na wynajem stara się go znaleźć na własne potrzeby. Z kolei inni poszukują inwestycji, które pozwolą im na dalsze pomnażanie kapitału.

Segment handlowo-usługowy w ciągłym rozwoju
Lockdown wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa przyczynił się do stagnacji na rynku. Kiedy został zniesiony, Polacy odetchnęli z ulgą, jednak nie na długo. Wojna na Ukrainie, wysoka inflacja i wciąż rosnące opłaty sprawiają, że wielu przedsiębiorców zaczyna mieć trudność z utrzymaniem biznesu. Mogłoby się więc wydawać, że rynek będzie obfitował w wolne lokale usługowe. Tymczasem okazuje się, że w niektórych lokalizacjach, zwłaszcza w przypadku większych miast, wciąż brakuje lokali do wynajęcia. Jak widać, przedsiębiorcy nie chcą rezygnować ze swoich działalności i dokładają wszelkich starań, aby w dalszym ciągu się rozwijać. Oczywiście większym zainteresowaniem cieszą się lokale usługowe na wynajem, niż lokale usługowe na sprzedaż.

E-commerce poważnym przeciwnikiem sklepów stacjonarnych
W okresie pandemii i związanego z nią lockdownu Polacy zostali zmuszeni dokonywać części zakupów przez Internet. Wielu osobom ta forma na tyle się spodobała, że przy niej pozostali. Przez długi czas właściciele stacjonarnych sklepów musieli zabiegać o klientów. Obecnie wydaje się, że Polacy ponownie chętnie odwiedzają stacjonarne sklepy. Nie wszystko kupuje się wygodnie przez Internet, a część rzeczy osoby kupujące wolą zobaczyć na żywo. O ile więc był wyraźny okres walki sklepów stacjonarnych o pozycję na rynku, o tyle teraz widać większą równowagę pomiędzy działalnością przedsiębiorców z branży e-commerce i tymi prowadzącymi działalność stacjonarną, w lokalu handlowo-usługowym.

Własnościowy lokal usługowy?
Część przedsiębiorców marzy o tym, aby posiadać własnościowy lokal handlowy lub usługowy. Zakup takiej nieruchomości wiąże się wprawdzie ze sporym wydatkiem, ale może okazać się doskonałą inwestycją na przyszłość. Właściciel takiego lokalu może wykorzystać go na własne potrzeby, do prowadzenia swojej działalności gospodarczej, dzięki czemu co miesiąc odejdzie mu koszt związany z opłacaniem czynszu z tytułu wynajmu. Mowa tu często o kilkutysięcznym kwotach, których obecność w portfelu przedsiębiorca z pewnością co miesiąc doceni.
Kolejnym plusem posiadania własnościowego lokalu usługowego lub handlowego jest możliwość podnajęcia części powierzchni innemu przedsiębiorcy, lub wręcz wynajęcia całości.
W takiej sytuacji właściciel lokalu będzie mógł czerpać stałe, comiesięczne zyski z tytułu wynajmu nieruchomości.
Oczywiście to, czy przedsiębiorca może kupić na własność nieruchomość komercyjną, jest w dużej mierze uzależniona od posiadanego przez niego budżetu. Inwestorzy, którzy chcieliby nabyć lokal usługowy na własność przy wsparciu kredytu bankowego, muszą posiadać wystarczającą zdolność kredytową. Przy wyborze takiej opcji najemcy lokalu spłacaliby w zasadzie kredyt inwestora, co także w dłuższej perspektywie czasu będzie dla niego korzystne. Po spłaceniu kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości jej właściciel będzie mógł czerpać czyste zyski z tytułu wynajmu, lub sprzedać nieruchomość z zyskiem.

Biura WGN z szeroką ofertą nieruchomości inwestycyjnych

Inwestorzy zainteresowani nabyciem na własność lokalu usługowego, powinni zapoznać się z pełną ofertą biur WGN. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż. Pozwolą one lepiej zobrazować, jakiego rodzaju nieruchomość wystawiona jest na sprzedaż w danym regionie kraju, oraz z jakim kosztem zakupu musi liczyć się inwestor. Prezentowane poniżej, przykładowe oferty zobrazują również, co oferuje sama nieruchomość, tj. w jakim jest stanie technicznym, jaka jest jej powierzchnia, lokalizacja itp.

WGN Wrocław Commercial jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu usługowego zlokalizowanego we Wrocławiu. Lokal użytkowy na sprzedaż znajduje się na wrocławskich Krzykach, przy ulicy Skarbowców. Lokal pochodzi z rynku pierwotnego, co daje inwestorowi możliwość aranżacji we własnym zakresie. Dodatkowo nabywca nie będzie obciążony kosztami ewentualnego remontu lub napraw, które mogłyby go czekać w przypadku lokali z drugiej ręki. Przedmiotowy lokal ma powierzchnię 251,51 metrów kwadratowych i jest w stanie deweloperskim. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziana jest działalność m.in.: gastronomiczna, handlowa, medyczna, projektowa, szkoleniowa. Przed lokalem znajdują się liczne miejsca postojowe dla klientów, co stanowi dodatkowy atut. Lokal usługowy został wystawiony na sprzedaż za 2 552 828 złotych, co daje 10 150 złotych za metr kwadratowy.

WGN Żagań jest wyłącznym agentem sprzedaży warsztatu samochodowego o powierzchni 229 metrów kwadratowych. Jest to dobrze prosperujący warsztat z możliwością rozszerzenia

działalności. Nieruchomość jest zlokalizowana w Żaganiu, w bardzo dobrej lokalizacji, dogodnej dla klientów, choćby pod kątem możliwości swobodnego zaparkowania. Lokal podlega sprzedaży wraz z maszynami oraz całym dostępnym w warsztacie wyposażeniem. Wewnątrz znajduje się kilka pomieszczeń, które podzielono na odmiennie funkcje, w tym biurową, socjalną i magazynową. W niewielkiej odległości od lokalu znajdują się urzędy ,szkoła oraz markety. Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 400 000 złotych, co daje 1747 złotych za metr kwadratowy.

WGN Piotrków Trybunalski jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu na parterze, z możliwością przeznaczenia go na nieuciążliwe usługi tj. usługi edukacyjne, biuro, gabinet itp. Lokal mieści się w atrakcyjnym budynku w nowej inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej przy ulicy Broniewskiego 4 w Piotrkowie Trybunalskim. Na terenie inwestycji będą znajdowały się miejsca postojowe. Istnieje możliwość dokupienia pomieszczenia gospodarczego nr 22 o powierzchni 3,56 metrów kwadratowych, oraz miejsca postojowego nr 22. Przedmiotowy lokal ma powierzchnię 48,45 metrów kwadratowych. Jest to nowy lokal, znajdujący się w budynku oddanym do użytku w 2022 roku. Przyszły właściciel będzie mógł swobodnie zaaranżować lokal według własnych potrzeb i gustu. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 290 000 złotych, co daje 5986 złotych za metr kwadratowy.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora