Z życia spółek

Skanska startuje z biurowym pakietem ESG+ dla najemców nieruchomości inwestycyjnych

ESG+
Biuro spełniające wymogi ESG to dziś nie tylko konieczność wynikająca ze zmian na rynku i wymogów stawianych przez regulacje unijne, ale też wartość dodana dla pracowników. Właśnie dlatego Skanska przygotowała ofertę dla najemców składającą się z usług wspierających ich w tworzeniu zrównoważonych miejsc pracy i w raportowaniu niefinansowym.

ESG+ to proponowany przez Skanska pakiet usług, opracowany na podstawie rozmów z przedstawicielami biznesu. Jego celem jest wsparcie działalności i zwiększenie efektywności zespołów, z akcentem na dbałość o środowisko i dobrostan pracowników. Najemcy – obecni oraz potencjalni – mogą skorzystać z doświadczenia szwedzkiego dewelopera w szerokim zakresie, od tworzenia przestrzeni przyjaznej użytkownikom, przez kwestie związane ze śladem węglowym, po raportowanie elementów związanych z ESG.

W erze gwałtownych zmian rynkowych i rosnących wymagań w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie wystarczy już oferować jedynie przestrzeni biurowej. W Skanska rozumiemy, że prawdziwa wartość dodana leży w holistycznym podejściu do potrzeb najemców. Nasz pakiet usług ESG+ to nie tylko odpowiedź na regulacje, ale przede wszystkim narzędzie, które pozwala naszym klientom skoncentrować się na tym, co dla nich najważniejsze – rozwijaniu swojego biznesu i dbaniu o zdrowie oraz samopoczucie swoich zespołów. Jest to efekt naszego wieloletniego doświadczenia z rynku europejskiego, skandynawskiego czy z USA, dzięki któremu mogliśmy dostosować naszą ofertę do realnych potrzeb i oczekiwań klientów z różnych lokalizacji, bo dobrze ich rozumiemy. Pozwala nam to wspólnie tworzyć nową jakość. Ostatecznie, to inwestycja w lepszą przyszłość dla nas wszystkich – mówi  Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. wynajmu i sprzedaży w spółce biurowej Skanska w CEE.

Źródło: Skanska.