Magazyny

SERGO kupiło kolejne magazyny w Czechach

SEGRO PRAGA_02_low_visualizationFirma SEGRO kupiła obiekt komercyjny o powierzchni 11,8 tys. mkw.  od firmy Damco Czech Republic, wchodzącej w skład międzynarodowej grupy Maersk. Wartość transakcji to 8,4 mln Euro. Magazyn jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Prague.

Nieruchomość powiększa powierzchnię SEGRO Logistics Park Prague. W drugiej połowie ubiegłego roku, w imieniu SEGRO European Logistics Partnership, SEGRO nabyło dwa budynki magazynowe o łącznej powierzchni 21 800 m2.W efekcie portfel obiektów komercyjnych zarządzanych przez SEGRO na terenie Republiki Czeskiej wynosi obecnie prawie 120 000 m².

SEGRO Logistics Park Prague zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej R6, niedaleko obwodnicy miasta, która zapewnia wygodne połączenie z drogą D5 (Praga-Pilzno) oraz trasą D1 (Praga-Ostrava). Inwestycja znajduje się w odległości 12 km od centrum Pragi, a także w sąsiedztwie lotniska w Pradze. Obecnie wszystkie magazyny na terenie kompleksu są wynajęte, jednak jego potencjał rozwojowy obejmuje dalsze 150 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Budynek jest w pełni wynajęty duńskiej firmie farmaceutycznej Orifarm Group. Podczas transakcji SEGRO było reprezentowane przez firmę doradczą JLL.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora