rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Sektor nieruchomości mixed-use rozwija się na polskim rynku

Supersam_312
Supersam jest nowoczesnym obiektem wielofunkcyjnym łączącym ofertę usługowo-handlową z powierzchniami biurowymi, położonym w samym centrum Katowic – sercu aglomeracji śląskiej, w tradycyjnie handlowej części miasta, w pobliżu rynku. 

Nieruchomości mixed-use to już nie tylko moda. To prawdziwy symbol nowego czasu sektora nieruchomości w Polsce. Supersam w Katowicach to jeden z najbardziej znanych obiektów wielofunkcyjnych w regionie, a dzięki zakończonej przebudowie zyskał kolejne nowoczesne powierzchnie biurowe, strefę restauracyjną oraz jeszcze większe portfolio usług – wszystko pod jednym dachem.

Po niespełna dwóch latach, jesienią tego roku, zakończyła się przebudowa katowickiego Supersamu. To doskonale zlokalizowane, popularne miejsce zakupów i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków wielofunkcyjnych w centrum Katowic. W ramach inwestycji w przebudowę właściciel i zarządca, firma Globalworth, zrealizował działania mające na celu m.in. powiększenie metrażu funkcji biurowej, czy podniesienie standardu budynku. W efekcie metamorfozy odwiedzający zyskali jedną z największych ofert handlowo-usługowych w budynku mixed-use.

Projekt autorstwa firmy Calla Poland zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie EILO. Zielona ściana wygrała w kategorii super transformacji na zielono. Jury nagrodziło ją za walory artystyczne, doskonałą technikę integrowania ogromnych ilości żywej zieleni w istniejący obiekt mieszanego przeznaczenia, z poszanowaniem historii tego miejsca poprzez wykorzystanie istniejącej konstrukcji stalowej.

„Nasz katowicki Supersam to miejsce szczególne, który idealnie wpisuje się w ten model. Budynek wielofunkcyjny świetnie wpisuje się w ideę miasta 15-minutowego. W efekcie, takie inwestycje z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem najemców i inwestorów. Firmy dostrzegają przewagę miejsc takich jak Supersam, gdzie biurowiec i jego otoczenie przestają być wyłącznie miejscem pracy, a stają się przestrzenią również do spędzania wolnego czasu, destynacją zakupowo-usługową i rozrywkową. Dzięki metamorfozie udowodniliśmy, że mamy pomysł na to, jak w Katowicach stworzyć unikatową przestrzeń, która odpowie na oczekiwania zarówno mieszkańców, naszych klientów, jak i najemców. Dbamy o to, żeby proponowane przez nas rozwiązania były zgodne z rynkowymi trendami. Supersam to przykład budynku wielofunkcyjnego, który dodatkowo sprzyja synergii z najbliższym otoczeniem”. – mówi Weronika Maria Kuna, Asset Management and Leasing Manager, Globalworth Poland.

Nowy Supersam to lubiany obiekt mixed-use, a dzięki świetnej lokalizacji gwarantuje łatwy i szybki dojazd z różnych części miasta i okolic. Na jego przykładzie widać, że koncepcja multifunkcyjnych obiektów sprzyja elastycznej adaptacji nowych funkcji budynku do zmieniających się potrzeb, a to długoterminowo wydłuża jego cykl życia. Za projekt przebudowy Supersamu odpowiada zespół Konior Studio pod kierunkiem znanego śląskiego architekta Tomasza Koniora.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora