rynek nieruchomości na wynajem

SAVILLS: Firma Symfonia przenosi swoje trójmiejskie biura do nieruchomości komercyjnej Format w Gdańsku

default

Jak informuje SAVILLS, firma Symfonia przenosi swoje trójmiejskie biura do nieruchomości komercyjnej Format w Gdańsku.

Nieruchomość komercyjna Format mieści się w biznesowej części Gdańska, na granicy Oliwy i Przymorza. Budynek ma 5 kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia najmu to blisko 16 tys. m kw.
Biurowiec Format certyfikowany jest w systemie LEED, w ramach którego osiągnął najwyższy, platynowy poziom.

Firma Symfonia zdecydowała się na połączenie swoich trójmiejskich biur
i przeniesienie ich pod jeden wspólny adres. Spółka wynajęła blisko 500 m kw. powierzchni w biurowcu Format w Gdańsku. Deweloperem nieruchomości komercyjnej jest firma Torus. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.

W Symfonii pracujemy hybrydowo, ponieważ doceniamy benefity wynikające z elastyczności miejsca pracy. Jednocześnie bardzo zależy nam na integracji zespołów i ich wspólnej pracy w jednej lokalizacji” – mówi Wiktoria Kuc, dyrektor personalny, Symfonia.

Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Symfonię w procesie reorganizacji. W nowym trójmiejskim oddziale firmy ponad 80 pracowników będzie mogło cieszyć się nowoczesnym i świetnie zlokalizowanym biurem, przystosowanym do pracy w modelu hybrydowym. Kluczowym argumentem przemawiającym za biurowcem Format była jego lokalizacja w biznesowym centrum Gdańska. Bezpośrednie sąsiedztwo przystanku kolei miejskiej zapewni pracownikom komfortowy i szybki dojazd do pracy zarówno z Gdańska, jak i Sopotu, Gdyni czy okolicznych miejscowości” – mówi Piotr Skuza, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, Savills Gdańsk.

Cieszę się, że spełniliśmy oczekiwania kolejnego znamienitego najemcy, tym bardziej, że był on wymagający i drobiazgowo podszedł do wyboru swojej nowej siedziby. Tempo komercjalizacji Formatu, który obecnie wynajęty jest w ponad 90 procentach, potwierdza wszystkie jego atuty – świetną lokalizację, doskonałe skomunikowanie, jak również wielowymiarową jakość samego budynku. Jestem przekonany, że nowe biuro Symfonii będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi tej firmy” – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

mat.pras.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora