rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Rośnie hotel Hampton by Hilton w Kaliszu

image001

Budowa powstającego w rewitalizowanej fabryce fortepianów kompleksu biurowo – hotelowo – kulturalnego Calisia One przebiega zgodnie z harmonogramem. W budynku trwają prace do otwarcia pierwszego w regionie hotelu Hampton by Hilton. Obiekt ma przyjąć gości już w grudniu 2018 roku. 

FB ANTCZAK, inwestor kompleksu Calisia One, w lipcu 2016 roku podpisał umowę franczyzową z marką Hilton Worldwide. Kaliski hotel będzie jednym z 13 planowanych w Polsce obiektów pod marką Hampton by Hilton i dołączy do ponad 4700 obiektów hotelowego giganta w 104 krajach.

Hampton by Hilton Kalisz to ponad 6 000 mkw. powierzchni z ponad 100 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem. Oprócz części hotelowej, w kompleksie Calisia One zaplanowano także przestrzeń biurowo-usługową o powierzchni 4000 mkw. Dopełnieniem całego założenia architektonicznego, przygotowanego przez pracownię MODOarchitektura z Poznania, będzie wewnętrzny nowoczesny, zielony dziedziniec wraz z zapleczem handlowo – gastronomicznym.

Otwarcie hotelu odbędzie się w ramach rewitalizacji Fabryki Fortepianów i Pianin „Calisia”. Obiekt ze 130–letnią historią zostanie przekształcony zostanie w kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny. W skład kompleksu wejdzie m.in. kameralny biurowiec rewitalizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Przestrzeń biurowo-usługowa w standardzie klasy A, zajmie ok. 4000 mkw. W Calisia One znajdzie się również hotel Hampton by Hilton Kalisz o powierzchni ponad 3000 mkw.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora