Informacje dnia

Roślinność we wnętrzu nieruchomości? Warto ją wyeksponować

Bez tytułu

Rośliny w domu to nie tylko interesujące rozwiązanie dekoracyjne. Wiele z nich ma właściwości zdrowotne, dlatego warto postawić na ich obecność w każdym pomieszczeniu. Styl urban jungle, w którym prym wiodą rośliny, pozwala stworzyć przestrzeń pełną zieleni. We wnętrzach utrzymanych w konwencji naturalnej, kwiaty doskonale uzupełniają naturalne materiały: drewno, kamień czy ceramikę. Kolekcje Grupy Tubądzin pozwolą uwydatnić domową roślinność zarówno w łazience, kuchni, jak i w salonie.

Kamień idealnie komponuje się z roślinnością. Pozwala wydobyć jej intensywne odcienie i różnorakie kształty.
W połączeniu z kompozycjami roślinnymi płytki Terrazzo tworzą wnętrze o wyjątkowym charakterze. Pnące rośliny, mchy oraz dekoracyjne widlaki w szklanych kulach lub akwariach sprawią, że pomieszczenie przyciągnie pozytywnymi wibracjami.
Grand Cave Brown to linia, która zachwyca oryginalną interpretacją kamiennego wzoru. Nietuzinkowe dekory nawiązujące do naturalnej roślinności, budują klimatyczną przestrzeń pełną elegancji. Z kolei brązowe płytki, przypominające wzorem strukturę naturalnej skały, pomogą wykreować odważną aranżację, podkreślającą luksus oraz oryginalność pomieszczenia.

Kwiaty na tle kwiecistych tapetowych wzorów to rozwiązanie, które docenią nie tylko miłośnicy roślin, ale także osoby poszukujące nietuzinkowych, dynamicznych kompozycji. Z kolekcją Moor wykreowanie wnętrza pełnego ruchu i naturalności jest niezwykle łatwe. Bogaty wzór płytek, inspirowany tropikalnymi gatunkami roślin, ożywi przestrzeń i sprawi, że stanie się ona wdzięcznym tłem dla zieleni. Złote przetarcia olśniewają żywym blaskiem, pozwolą więc na urokliwe wyeksponowanie dużych liści monstery, areki czy maranty, która stała się elementem wzorniczym kolekcji Moor.
Kolekcja Tori Take to delikatność gry światłocienia, która urzeka autentycznością i perfekcją. Idealnie odzwierciedla ona styl naturalny, w którym neutralne barwy ziemi zgodnie łączą się z organicznymi zjawiskami świata przyrody. Ich tajemniczość, nieoczywistość, wykraczanie poza znane i sprawdzone granice, intrygują i sprzyjają koncentracji.
Geometryczne wzory kolekcji Sedona, które finezyjnie łączą ze sobą złoto oraz czerń szlachetnego kamienia, wnoszą do pomieszczenia element fantazji o naturalnym pięknie. Subtelny połysk w stylu glamour rozświetla wnętrze, sprawiając, że można poczuć się w nim swobodnie i komfortowo.

Boho natomiast to kolekcja stworzona przez Macieja Zienia, która przywołuje wspomnienia projektanta z Meksyku. Głębia koloru, nierównomierna powierzchnia, dopracowane detale płytek, natychmiast budzą skojarzenia z gęstymi lasami równikowymi o wyjątkowo bogatej florze, ożywczych odcieniach zieleni i tajemniczości. Płytki Boho to feeria barw ziemi i nieba, które opowiadają o życiodajnej sile płynącej wprost z natury.

Źródło: Grupa Tubądzin.