rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

PKP i Poczta wspólnie zajmą się deweloperką

Chmielna_11-1200x900

teren inwestycyjny, Chmielna – Warszawa. fot. http://nieruchomosci.poczta-polska.pl/

PKP S.A. i Poczta Polska S.A. łączą siły. Planują  wspólną realizację
projektów deweloperskich. Obie spółki podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy  zagospodarowaniu nieruchomości. Obie należą do największych właścicieli nieruchomości i terenów inwestycyjnych w Polsce.

Podpisany list intencyjny dotyczy w szczególności zagospodarowania gruntów i terenów inwestycyjnych przy dworcu Warszawa Główna, Warszawa – ul. Chmielna  oraz Gdynia Międzytorze.

Nowe inwestycje mają ruszyć w tych miejscach w latach 2017 – 2018. Koleje i Poczta wezmą pod lupę swój zasób nieruchomości i wytypują te, które mają potencjał inwestycyjny.

Tereny objęte wspólnym planem zagospodarowania należą do obydwu spółek, dlatego współpraca w tym zakresie pozwoli na  realizację jeszcze większych i ciekawszych  inwestycji – wyjaśnia Jarosław Bator, członek Zarządu PKP S.A.

Obecnie PKP realizuje 16 projektów deweloperskich we współpracy z różnymi podmiotami.Łączna wartość tych inwestycji to 4,66 mld EUR.

Z kolei Poczta Polska ma do sprzedaży lub wynajmu wiele zbędnych nieruchomości komercyjnych.  Odnowiona oferta  jest dostępna na stronie
www.nieruchomosci.poczta-polska.pl.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora