rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Panattoni wybuduje obiekt przemysłowy w katowickiej SSE

Panattoni_UjazdPanattoni Europe  wybuduje fabrykę dla niemieckiej firmy IFA Rotorion – wytwórcy podzespołów dla producentów samochodów, takich jak Mercedes Benz, Ford, Volkswagen, GM, BMW, Porsche. Nowy obiekt przemysłowy o powierzchni 34 000 m kw. powstanie w Ujeździe na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Odbyło się już wmurowanie kamienia węgielnego.

IFA Rotorion to jeden z największych światowych producentów elementów przeniesienia układu napędowego, przegubów i innych podzespołów dla renomowanych marek samochodów.

Nowa fabryka IFA Rotorion rozpocznie działalność już w styczniu 2017 roku – w pierwszej fazie zatrudni 90 pracowników, a do 2020 pracę znajdzie w niej 400 osób.

Jak komentuje Felix von Nathusius, Dyrektor Generalny IFA Rotorion: „ Rozwój i produkcja półosi napędowych w Ujeździe nie tylko zapewni nam obecność na rynku motoryzacyjnym Europy Wschodniej, ale również umożliwi dostęp do szybko rosnącego rynku pojazdów elektrycznych. Chcemy, aby do roku 2025 nasza firma znajdowała się w czołówce 100 największych producentów branży motoryzacyjnej”.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora