rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Panattoni uzyskało finansowanie od BNP Paribas i startuje z realizacją nieruchomości inwestycyjnej koło Warszawy

4415-Panattoni_Grodzisk_Natolin
Deweloper Panattoni uzyskało finansowanie od BNP Paribas i startuje z realizacją nieruchomości inwestycyjnej koło Warszawy.

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczyna kolejną inwestycję w pobliżu Warszawy. Firma ruszyła z budową Panattoni Park Grodzisk V w Natolinie, a realizacja zostanie sfinansowana kredytem w wysokości 17 mln euro. Projekt w pierwszym etapie osiągnie 25 000 m kw., a jednym z najemców będzie globalna firma produkcyjna.

– „Ciągły rozwój i dywersyfikowanie oferty w okolicach stolicy Polski ma dla nas znaczenie strategiczne. Aglomeracja warszawska jest jednym z kluczowych węzłów logistycznych, a popyt wciąż jest na jednym z najwyższych poziomów w kraju. Rozpoczynając budowę kolejnego parku w sąsiedztwie autostrady A2, a jednocześnie w odległości zaledwie 35 kilometrów do centrum stolicy, odpowiadamy na potrzeby potencjalnych najemców z branż logistycznej i produkcyjnej, dla których działalności doskonale skomunikowana lokalizacja w centrum kraju ma znaczenie krytyczne” – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Na realizację inwestycji o powierzchni 25 000 m kw. deweloper uzyskał kredyt w wysokości 17 mln euro od banku BNP Paribas.

– „Obiekty przemysłowe o bardzo wysokim standardzie, położone w regionie Warszawy – jednego z najprężniej rozwijających się ośrodków biznesowych w całej Europie – przyciągają najemców o zróżnicowanym profilu. Ten potencjał dostrzegają także banki, udzielając finansowania na realizację kolejnych platform biznesowych w regionie. Rynek warszawski już dysponuje największym wolumenem powierzchni przemysłowych w kraju, a niesłabnące możliwości i rozwój regionu przełożą się na jego dalsze wzrosty. Obecnie obiekty magazynowe są najchętniej finansowanym przez banki segmentem w branży nieruchomości komercyjnych. Trendy pokazują, że na długo pozostaną numerem jeden preferowanym przez instytucje finansowe. Dodatkowe atuty projektu w Grodzisku to świetna lokalizacja i doświadczony deweloper.”  – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Panattoni Park Grodzisk V ma już pierwszego najemcę – międzynarodowego producenta. – „W dobie reindustrializacji Europy, udział klientów produkcyjnych będzie rósł, co już potwierdzają raporty branżowe, według których ta grupa była odpowiedzialna za blisko 1/3 wynajętej powierzchni przemysłowej w Polsce w I poł. 2023 roku. Tworząc projekty w sposób elastyczny, tworzymy dla nich przestrzeń do rozwoju i prowadzenia nawet wysoko zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnych” – podsumowuje Michał Samborski.

Nieruchomość inwestycyjna Panattoni Park Grodzisk V zlokalizowany będzie w miejscowości Natolin, 2,5 km od autostrady A2, 16 km od drogi ekspresowej S8. Nowy park Panattoni zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora