rynek nieruchomości na wynajem

Olivia Business Centre w Gdańsku podpisała umowę najmu na 15 000 metrów kw.

Olivia Business Centre w Gdańsku
15 000 m– tyle powierzchni najmu obejmuje nowy kontrakt zawarty przez Olivię Business Centre. To zarazem druga największa umowa zawarta w 10-letniej historii tego projektu biurowego w Oliwie.

Ten rok był szczególnie bogaty w przedłużenia umów, we wszystkich siedmiu budynkach Olivii, a, co warte podkreślenia, było to często połączone z dobieraniem nowej powierzchni przez dotychczasowych Rezydentów naszego centrum biznesowego – mówi Maciej Kotarski, Leasing Director w Olivia Business Centre. Taką właśnie naturę miała największa transakcja tego roku w całym naszym regionie i oczywiście w samej Olivii – przedłużenie umowy i jej roszerzenie przez jednego z rezydentów Olivii, o łączną powierzchnię ponad 15 tysięcy m2. Operacja została przeprowadzona łącznie z Adamem Schroederem i Katarzyną Ciszewską z firmy doradczej Cushman&Wakefield. Nazwa rezydenta pozostaje poufna, ale możemy powiedzieć, że jest to druga największa umowa najmu w historii Olivii, a tej największej ustępuje zaledwie o kilkaset metrów kwadratowych. To ważna umowa, która potwierdza trend utrzymywany w Olivii rok po roku przez 10 lat rozwoju projektu – dodaje Maciej Kotarski.

Przy tej transakcji po stronie OBC pracował zespół ok. 15 osób, składający się z pracowników wielu działów, a jego szefem był Michał Klepczyński, Deputy Director w Olivia Business Centre. Jesteśmy dumni, że to właśnie nam udało się przeprowadzić największą transakcję roku w regionie. Kosztowało nas to wiele pracy, ale tak znaczący sukces dowodzi, że było warto, a zespół Olivii to całkowicie oddani swojej pracy profesjonaliści. Dzięki temu powstanie kolejnych kilkaset miejsc pracy dla specjalistów – mówi Michał Klepczyński.

Centrum biznesowe systematycznie rozwija się o nowe budynki, co niesie ze sobą znaczące korzyści dla najemców, którzy zdecydowali się na rozwój na jej terenie. Rezydenci Olivii mają możliwość ekspansji w ramach jednej, sprawdzonej lokalizacji, bez konieczności przenosin w nowe miejsce. Oczywiście pomaga nam lokalizacja. W opinii wielu firm doradczych i niezależnych ekspertów, Oliwa jako destynacja biurowa rozwija się najszybciej ze wszystkich biurowych lokalizacji w Trójmieście – mówi Maciej Kotarski. – Wg prognoz, Trójmiasto do końca przyszłego roku przekroczy milion m2 biur, tymczasem w dzielnicy Oliwa już teraz jest ponad 350 tys. m2, czyli ponad 35% zasobu całej aglomeracji.

Na sukces Olivii składa się szereg dodatkowych, a zarazem kluczowych udogodnień wpływających na wysoką jej ocenę przez Rezydentów. Jest doskonale skomunikowana, a jej położenie daje znaczącą przewagę konkurencyjną. Nie chodzi tu wyłącznie o położenie przy głównej arterii Trójmiasta, ale przede wszystkim szereg połączeń komunikacji miejskiej. Olivia znana jest z bezkompromisowego podejścia do jakości przygotowywanych budynków oraz troski o bezpieczeństwo, co szczególnie w obecnym okresie, pełni kluczową rolę we współpracy z blisko 200 firmami mającymi tu swoje siedziby. Bliskość kampusu uniwersyteckiego i ścisła współpraca z pomorskimi uczelniami, aktywna praca na rzecz rozwoju społeczności Rezydentów, a także szereg lokali usługowych, gastronomicznych i rozrywkowych tworzy z Olivii prężnie rozwijający się projekt miejski. To z kolei przekłada się na wieloletnie związanie i satysfakcję najemców z ulokowania swoich biznesów w Olivii Business Centre.

Olivia Business Centre w Gdańsku to największe i najnowocześniejsze centrum biurowo-biznesowe w aglomeracji trójmiejskiej. Jego docelowa wielkość znacznie przekroczy 200 000 mkw., a już obecnie wynosi 175 000 m kw.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora