rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomość komercyjna Ideal Idea City Park Poznań nowym projektem warszawskiego dewelopera

4

Nieruchomość komercyjna Ideal Idea City Park Poznań jest najnowszym projektem stołecznego inwestora i dewelopera kompleksów magazynowo-biurowych Ideal Idea Formad (IIF).

Nieruchomość inwestycyjna o powierzchni 17 tys. mkw. i z 200 miejscami parkingowymi stanie sześć kilometrów od centrum Poznania u zbiegu ulic Samotnej, 28 Czerwca 1956 r. i Dolna Wilda w dzielnicy Dębiec, kilkadziesiąt metrów od sklepu sieci Lidl. Najnowszy park logistyczny IIF będzie oferowany w formule BTS przede wszystkim dla dużych podmiotów. Budowa ruszy na początku przyszłego roku, a oddanie parku do użytkowania nastąpi pod koniec III kwartału 2023 r. Wstępnie zakłada się, że ok. 15 tys. mkw. zajmą powierzchnie magazynowe, a ok. dwa tysiące mkw. przypadnie na biura w standardzie klasy A.

Wkraczamy do Poznania po bardzo dobrych doświadczeniach z Wrocławia z podobnym projektem zlokalizowanym przy wrocławskim porcie lotniczym. City Park Wrocław pokazał nam, że w miastach regionalnych drzemie ogromny potencjał na miejskie parki biurowo-magazynowe” – mówi prezes IIF Jędrzej Dużyński. „Kończymy obecnie budowę dwóch parków SBU w Warszawie i Wrocławiu. Mamy więcej zapytań, niż dostępnej powierzchni. W jednym z tych parków o ostatnie moduły zabiegało osiem firm i siłą rzeczy nie wszystkim mogliśmy zapewnić powierzchnię. Rynek docenia fakt, że mamy zdecydowanie inne, niż dominujące na rynku, podejście zarówno do konstrukcji i architektury naszych hal, jak również do relacji biznesowych z naszymi najemcami. Gdy w roku 2020 budowaliśmy nasz pierwszy park biurowo-magazynowy we Wrocławiu zaufanie najemców i brokerów budowaliśmy od zera pokazując nasze stołeczne parki. Dziś budujemy II etap wrocławskiego parku, którego komercjalizacja powoli dobiega końca. Pozostały nam ostatnie wolne powierzchnie jeszcze na etapie robienia fundamentów. Prowadzimy też negocjacje z dwoma pierwszymi potencjalnymi najemcami City Parku Poznań” – dodaje Jędrzej Dużyński.

Nieruchomość komercyjna Ideal Idea City Park Poznań będzie zlokalizowana tylko 6 km od centrum miasta, niedaleko Portu Lotniczego Poznań-Ławica.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora