rynek nieruchomości na wynajem

Na terenie warszawskiej nieruchomości komercyjnej Elektrownia Powiśle już niebawem działalność rozpocznie hotel sieci Barceló

Warszawa, 22.05.2020. Widok z drona na kompleks usługowo-handlowy "Elektrownia Powiśle" w Warszawie. (awol) PAP/Archiwum Kalbar

Widok z drona na kompleks usługowo-handlowy „Elektrownia Powiśle” w Warszawie. (awol) PAP/Archiwum Kalbar

Warszawska nieruchomość komercyjna Elektrownia Powiśle łączy ponad 100-letnią historię i zabytkową architekturę z nowoczesnością, tworząc niezwykły charakter tego miejsca. W zrewitalizowanych wnętrzach dawnej Elektrowni swoją przestrzeń znalazło ponad 90 polskich i zagranicznych marek, liczne restauracje oraz pierwsza w Polsce strefa piękna – Beauty Hall. Przestrzeń Elektrowni Powiśle to także 90 apartamentów na wynajem, 3 budynki biurowe oraz hotel butikowy, sieci Barceló. 

Pierwszy w Polsce hotel sieci Barceló już wkrótce rozpocznie działalność pod marką Barceló Hotels & Resorts. Budynek hotelu, zlokalizowanego przy zbiegu ul. Zajęczej i Wybrzeża Kościuszkowskiego zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski Architekci, która odpowiada za projekt rewitalizacji Elektrowni Powiśle. Hotel zaoferuje 151 pokoi, zaś wizytówką obiektu, obok sal konferencyjnych czy restauracji, będzie SkyBar w stylu iberyjskim z basenem na dachu z widokiem na Warszawę. To już ostatnia część z inwestycji, realizowanych w ramach kompleksu Elektrownia Powiśle. Oznacza to zakończenie wszystkich zaplanowanych prac budowlanych przy rewitalizacji terenu dawnej elektrowni, za której realizację odpowiada Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate.
Inwestorem inwestycji Elektrownia Powiśle jest Tristan Capital Partners, a deweloperem White Star Real Estate.

Budynek hotelu marki Barceló domyka całą przestrzeń kompleksu Elektrowni Powiśle od strony Wisły i ulicy Zajęczej, tworząc spójną koncepcję architektoniczną i funkcjonalną z pozostałymi przestrzeniami, jakie w ostatnich latach mieliśmy przyjemność realizować. Jednocześnie jest to również symboliczne zakończenie kompleksowych prac budowlanych w całym kompleksie. Od tego momentu rozpoczynamy nowy rozdział w realizacji naszego projektu, który zyskał już ostateczny kształt i charakter, ale który jednocześnie będzie tętnił życiem i jeszcze nie raz zaskoczy atrakcjami mieszkańców stolicy.

– mówi Victoria Yakubenko z Tristan Capital Partners.

 

Oprócz budowy zakończony został również proces komercjalizacji w całym kompleksie. Zarówno część handlowa, mieszkaniowa jak i biurowa jest w zasadzie w pełni wynajęta. Dostępnych jest zaledwie kilka lokali. 

– podkreśla Dariusz Domański, Managing Partner z White Star Real Estate.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora