rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Na nieruchomości inwestycyjnej Willi Papierni w Konstancinie-Jeziorni zawisła wiecha

wizualizacja 1
Na nieruchomości inwestycyjnej Willi Papierni w Konstancinie-Jeziorni zawisła wiecha.

Zgodnie z harmonogramem postępuje budowa i komercjalizacja kameralnego, ekskluzywnego apartamentowca Willa Papiernia na osiedlu Mirków w historycznej części podwarszawskiego Konstancina-Jeziorny. Budynek powstaje przy ulicy Mirkowskiej 60 przy zabytkowym terenie dawnej Królewskiej Papierni. Obiekt zaprojektowało Studio Autorskie „Puch”. Wspólną inwestycję firm REVI Kompania Deweloperska oraz Europlanning Group realizuje generalny wykonawca Droma Construction.

„Roboty przebiegają planowo. Jak dotąd konstrukcja żelbetowa jest typowa, ale przygotowujemy się już do najbardziej pieczołowitej, czasochłonnej i efektownej części zadań, wymagającej największej kultury technicznej, czyli do bardzo precyzyjnego układania płytek klinkierowych na elewacji. Na budynku zawisła już wiecha i rozpoczęły się roboty murowe ścianek działowych na wszystkich kondygnacjach” – relacjonuje kierownik budowy z ramienia Droma Construction Przemysław Klata.

Niezwykle stylowa Willa Papiernia powstaje po kilkuletnich precyzyjnych konsultacjach ze służbami konserwacji zabytków. Ta część Konstancina-Jeziorny powstawała od roku 1889. Po sąsiedzku ze wznoszonym obecnie apartamentowcem stoi znakomicie odrestaurowany budynek z roku 1908, w którym mieści się Muzeum Wycinanki.

„W sensie wizualnym, w każdym wysmakowanym detalu, czy to na elewacji, czy we wnętrzach, oddajemy w naszej inwestycji ducha epoki” – mówi prezes spółki inwestorskiej Mariusz Sawoniewski.

Stan surowy zamknięty inwestycja osiągnie na początku września tego roku. Oddanie Willi Papierni do użytku planuje się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

materiał prasowy