Informacje dnia

Manufaktura w Łodzi partnerem kampanii społecznej „Nie zostawiaj dziecka/pupila w samochodzie” organizowanej przez Urząd Miasta Łodzi

manufaktura_rynek
Manufaktura w Łodzi została partnerem kampanii społecznej „Nie zostawiaj dziecka/pupila w samochodzie” organizowanej przez Urząd Miasta Łodzi. Dołączyła w ten sposób do corocznych apeli, by nawet na chwilę nie pozostawiać dzieci ani zwierząt w aucie. Plakaty kampanii pojawiły się w nieprzypadkowym miejscu – na parkingu wielopoziomowym od strony ul. Drewnowskiej.

Kampanię społeczną „Nie zostawiaj dziecka/pupila w samochodzie” prowadzi Urząd Miasta Łodzi od lipca – wymowne plakaty pojawiły się m.in. na citylightach i ekranach w komunikacji miejskiej. Partnerem akcji jest również Manufaktura.

– Na szczęście świadomość w społeczeństwie rośnie i coraz więcej osób wie, jak niebezpieczne jest pozostawienie dziecka czy zwierzęcia w rozgrzanym samochodzie. Ale niestety sporadyczne sytuacje nadal się zdarzają, więc warto przypominać o konsekwencjach takich nieodpowiedzialnych zachowań – przekonuje Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury.

Plakaty, przygotowane przez Urząd Miasta Łodzi zawisły przy windach prowadzących do budynku galerii handlowej z wielopoziomowego parkingu.

– Być może taka przejmująca grafika skłoni kierowcę, by jednak wrócił po dziecko i zabrał je ze sobą. To samo tyczy się zwierząt – podkreśla Monika Długosz-Łempicka.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora