rynek nieruchomości na wynajem

Krakowski kompleks biurowy Podium Park z nowym najemcą

Podium_Park

Firma technologiczna Ailleron S.A. wynajęła 8,6 tys. mkw. w krakowskim kompleksie biurowym Podium Park, jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych projektów w Polsce. To jedna z największych transakcji na małopolskim rynku biurowym w 2019 roku. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Podium Park to zespół trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 50 tys. metrów kw. Obiekt jako jeden z nielicznych w Polsce posiada certyfikaty BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding. Kompleks powstaje w Krakowie przy zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego. Jego inwestorem jest firma Podium Investment. Projekt powstaje dzięki wsparciu finansowemu Alior Bank S.A.
Firma Ailleron zajmie 8,6 tys. mkw. powierzchni biurowej w budynku B kompleksu, który jest obecnie w budowie.

— Cieszymy się, że Podium Park zyskuje uznanie kolejnego, prestiżowego najemcy. Lokalizacja naszego projektu, standard wykończenia wraz z wyposażeniem, jakość wykonania, a także szereg udogodnień dla najemców, potwierdzają, że nasz budynek spełnia oczekiwania bardzo wymagających klientów. Podium Park powstaje z troską o środowisko naturalne i komfort pracowników, którego najemcy będą mieli do użytku liczne nowoczesne rozwiązania. Nasz projekt będzie najbardziej elektromobilnym kompleksem biurowym w Polsce. Pomiędzy budynkami realizowane są zielone dziedzińce, stanowiące przestrzenie wspólne wraz z zadaszonymi parkingami rowerowymi, a także wyjątkową strefę Urban farming, dedykowaną do użytku najemców. Najwyższy poziom komfortu termicznego zapewni natomiast zewnętrzna elewacja budynku, która została zaprojektowana zgodnie z warunkami technicznymi i normami obowiązującymi od 2021 r. — mówi Adam Iwański, leasing manager w Podium Investment.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora