Informacje dnia

Galeria Dominikańska we Wrocławiu rusza z inicjatywą „Wrocław Na Nowo Zielony”

alexander-abero-OypnYfdiQgg-unsplash

Galeria Dominikańska startuje z inicjatywą „Wrocław Na Nowo Zielony”. W ramach tegorocznej odsłony projektu Galeria Dominikańska zachęca do zgłębiania wiedzy o Wrocławiu poprzez udział w cyklu 8 letnich ekospacerów z przewodnikiem.

Galeria zachęca mieszkańców miasta oraz turystów do odkrywania uroków miasta z nieco innej – bo ekologicznej – perspektywy. W  ramach kampanii, przez najbliższe dwa miesiące wrocławianie będą mogli uczestniczyć w wielu eko aktywnościach w  centrum handlowym i w przestrzeni miejskiej, począwszy od ekospacerów po udział w inspirujących wydarzeniach i konkursach. Akcja potrwa do 26 września 2021 roku.

 

 

– Od kilku lat staramy się przybliżać nasze miasto jego mieszkańcom i osobom je odwiedzającym. Poprzez „Wrocław Na Nowo Zielony” chcemy wraz z uczestnikami projektu odkryć kolejne tajemnice Wrocławia, pokazać go w nowych, zaskakujących odsłonach. Tym razem postawiliśmy na to wszystko, co wiąże się z  EKOWROCŁAWIEM oraz lokalne inicjatywy wspierające ekodziałania. Cieszę się, że projektowi patronuje Prezydent i Urząd Miasta Wrocław. Do współpracy zaprosiliśmy także szereg lokalnych organizacji – oraz wrocławską artystkę Malwinę Hajduk, która odpowiada za stronę graficzną kampanii i designerskich upominków. Wierzę, że po raz kolejny uda nam się pozytywnie zaskoczyć spacerowiczów, zwłaszcza, że trasy naszych wycieczek wiodą przez miejsca często niedostępne dla wrocławian – mówi Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora