Z życia spółek

Focus Estate Fund nabył drugi w tym roku centrum handlowe w Polsce

Foto_Awangarda
Focus Estate Fund zamknął transakcję nabycia centrum handlowego Galeria Awangarda w Bartoszycach. Jego powierzchnia całkowita (GBA) wynosi 7, 515 metrów kw., leasingowanych (GLA) – 6,126 metrów kw.

Galeria została otwarta w kwietniu 2016 r. i stanowi nowy budynek wysokiej jakości w dynamicznie rozwijającym się mieście w północnym regionie Polski. W momencie dokonania transakcji, wskaźnik pustostanów w CENTRUM handlowym wynosił około 3%. Sklepy Biedronka, Jysk, KIK, Deichmann, ABRA są wśród jego głównych najemców.
Pośrednikiem transakcji była KYHOS Real Estate s.r.o., wsparcie prawne zapewniła firma Czabański Gałuszyński i Partnerzy, międzynarodowa firma JLL stała się zarządcą majątkiem obiektu.

Będziemy trzymać się naszej strategii dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, kupując nieruchomości nie tylko w różnych obszarach geograficznych Polski i Czech, ale także uzupełniając format parków handlowych małymi centrami handlowymi z dobrą lokalizacją i dodatkowymi faktorami dojazdu” – powiedział Maxim Shkolnick, Partner w Focus Estate Fund.